Kadınlar İçin Evde Yapılabilecek En İyi 10 Egzersiz

Kadınlar İçin Evde Yapılabilecek En İyi 10 Egzersiz

Kadınlar için evde yapılacak basit ve yararlı 10 eğzersiz.

ABONE OL
7 Mart 2022 21:33
Kadınlar İçin Evde Yapılabilecek En İyi 10 Egzersiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Egzersiz yapacak kadınlar, herhangi bir dar sorunu çözmek için kullanılabilecek egzersizler ve programlar olmadığını unutmamalıdır.

Vücudun sadece bir bölümünde kilo vermek imkansızdır, yük kapsamlı ve düzenli olmalıdır. Ancak bu şekilde istenilene yakın bir sonuç elde etmek mümkün olacaktır ve bunun birkaç ay alacağı dikkate alınmalıdır.

Kadınların sağlığını geliştirmek, şekillendirmek, yağ yakmak ve kas yapmak için en etkili egzersizlere bir göz atalım.

10. Adım egzersizleri

Bu tür egzersizler, kadınların çok iyi sonuçlar elde etmelerini sağlar. Enerji tüketimi açısından koşmaya göre biraz daha zayıftırlar ve ip atlamaktan daha az yorucudurlar.

Basamak platformundaki egzersizler, hem kalça hem de ayak olmak üzere bacaklarınızı çok iyi çalıştırmanıza izin verir. Mide, gluteal kasların yanı sıra yüklenir.

Bu eğitim, kadın vücudu için çok faydalı olan pelvik organlara kan akışını normalleştirir.

Bununla birlikte, bir adım platformu ile yapılan egzersizlerin, kalça hacminde, kalçalarda ve alt vücuttaki kas büyümesinde artışa katkıda bulunduğu unutulmamalıdır.

9. Bacaklarınızı geriye doğru sallayın

Bir kadın, bacaklarını geriye doğru sallayarak, kendi başına vücudu için çok faydalı olan vücudun böyle bir pozisyonunu alır.

Pelvik bölgeden venöz kan alınmaya başlar, böylece kadın üreme sistemi ile ilgili sorunların ortaya çıkmasının yanı sıra böbreklerde, hemoroidlerde durgunluk oluşmasını önler. Çocuk taşırken “kedi pozu” almak da yararlıdır.

Egzersizin kendisine gelince, sırt ve alt karın, kalça kaslarını etkili bir şekilde yüklemenizi sağlar. Sırt vuruşları dayanıklılığı ve gücü arttırır.

8. Kolları öne, bacaklar – arkaya germe

Bu egzersizi yapmak için “kedi pozu” da almanız gerekir, ancak öncekinden daha fazla enerji yoğundur.

Yardımı ile omuz ve sırt kasları daha iyi çalışır. Bu egzersiz aynı zamanda basını da içerir.

7. Yerden şınav

Şınav, orduya atfedilebilecek bir egzersizdir. Ayrıca, sadece erkekler için değil, aynı zamanda adil seks için de çok uygundur.

Daha önce hiç bu şekilde antrenman yapmadıysanız, şınav ilk başta yanıltıcı olabilir. Stresi en aza indirmek için, yeni başlayanlar ayak parmakları yerine dizleri üzerinde şınav çekebilir.

Ardından, egzersizin geleneksel versiyonuna geçmeniz gerekecek.
Şınav, göğüs kaslarını etkili bir şekilde pompalamanıza izin verir.

Bu egzersizin yardımıyla kol, omuz, sırt, bacak, kalça ve basın kasları da çalışır.

Yerden şınavların herhangi bir eğitim programına dahil edilmesi önerilir.

6. Bacakları yatan destekten kaldırmak

Bu alıştırmaya “kitap” denir. Yerden şınav çekmede ustalaşmış bir kadın için çok uygundur.

Yukarı itmek, bir kişi esas olarak üst gövde üzerinde çalışır ve bacakları kaldırmak, kalçaları, kalçaları, alt sırtını ve abs’i çok etkili bir şekilde pompalamanıza izin verir. “Kitap” yağ birikintilerinden kurtulur, kilo kaybını teşvik eder.

Vücudun alt kısmı çok orta derecede yüklendiğinden, bu bölgelerdeki hacimler önemsiz derecede artar.

5. Sırtüstü pozisyonda üreme bacakları

Bu oldukça kolay bir egzersizdir, daha önce spor yapmamış, eğitimsiz kadınlar tarafından bile sorunsuz bir şekilde yapılabilir.

İç uyluk, basın kaslarını çalıştırır. Bacakların iç kısmı için çok az egzersiz vardır, bu nedenle tüm kızlar için üreme önerilir.

Sırt üstü yatmak da bebek taşıyan kadınlar için çok faydalıdır. Hamilelikte stresi azaltır, bu dönemde fiziksel aktiviteyi sürdürmenizi sağlar ve ayrıca doğum sürecini hızlandırmaya yardımcı olur.

4. Kat ağız kavgası

Bu egzersiz, iç uyluğu etkili bir şekilde çalıştırmanıza izin verir. Bu kaslar genellikle çok az gelişmiştir, bu nedenle onları sürekli olarak pompalamanız gerekir.

Plie, normal ağız kavgası hakkında söylenemez, dış uyluklara ve gluteal kaslara çok fazla baskı yapmaz. Bu kadınlar için çok önemlidir, çünkü çok azı büyük bir popoya sahip olmak ister.

Bu egzersiz enerji yoğun ve basit değildir, bu nedenle ağırlıklarla yapmak daha iyidir: elinizde dambıl veya omuzlarınızda hafif bir halter (bir bar yeterli olacaktır).

3. Dambıllı Akciğerler

Bu egzersiz, kalçaların ve kalçaların yuvarlaklaşmasına ve vücut yağının hızla yakılmasına katkıda bulunur.

Açık havada veya spor salonunda, kesintisiz ve dinamik hareket için yer olduğunda, akciğerler vücudu daha dengeli hale getirir ve çekirdek kasları etkili bir şekilde çalıştırır.

Bu egzersiz özel bir beden eğitimi gerektirmez, bu nedenle yeni başlayanlar için oldukça uygundur. Dambıl ile akciğerlere hakim olduktan sonra, daha önemli güç yüklerine geçmek mümkün olacaktır.

2. Omuzlarda köprü

Bu egzersiz, omurgayı destekleyen kasların yanı sıra kalça, karın ve alt sırtı çalıştırır.

Böyle bir köprü, oturma pozisyonunda çok zaman geçiren veya duruş bozukluğu olan kişiler tarafından yapılmalıdır.

Egzersiz alt uzuvlara yaslanarak yapılır, bu nedenle omurga üzerindeki yük minimumdur. Yaralanma oluşumu, intervertebral fıtıklar hariç tutulur.

Omuz köprüsü, ameliyattan veya omurilik yaralanmalarından iyileşen insanlar için bile mükemmel bir egzersizdir.

1. Dambılları yanlara dikmek

Bu klasik üst sırt ve omuz egzersizi tüm kadınlar için çok iyi çalışıyor.

Çoğu kadında, omuz kuşağı yeterince yüklenmez, bu da osteokondroz gelişimine, üst sırtta ağrıya neden olabilir.

Haftada en az bir kez omuzlarınızı ve sırtınızı pompalamalısınız. Bu, birçok sağlık sorununu önleyecek ve üst vücuda güzel bir şekil verecektir.

URFA HABER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.