DOLAR 6,8493
EURO 7,9944
ALTIN 418,91
BIST 8,7672
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Şanlıurfa 41°C
Sıcak

Telif Hakkı Politikası

Telif Hakkı Politikası

En son 13 Nisan 2017 tarihinde Kontrol edilip gözden geçirilmiştir
Urfamız web sitesinde yayınlanan içeriğe ilişkin şikayetler

Urfamız fikri mülkiyet haklarına gereken özveriyi ve söz konusu hakları ihlal edecek içerikleri barındırmayan bir platform sunmayı canı gözülden arzu eder. Kayıtlı kullanıcı Anlaşmamız, Üyeler tarafından yayınlanan bilgilerin doğru, yasal ve üçüncü şahısların haklarını ihlal etmeyecek konular olmasını gerekli kılar. Bu gerekçeleri teşvik etmek için Urfamız, Üyelerimiz tarafından gönderilen içeriğe ait şikayetlerin yollanmasına yönelik bir süreç göstermektedir. Politikamız ve yordamlarımız bildirilmiş ve gerekli bölümlerde sunulmuştur.

Lütfen şunu unutmayınız, söz konusu içeriği devre dışı edip etmediğimize veya silip silmediğimize göre Urfamız şikayet edenin iletişim bilgileri dahil yazılı bildirimi, söz konusu olan içeriği yayınlayan Üyeye bildirmek ve/veya Urfamız’ın hakkında fikri mülkiyet haklarına dair iddia edilen kural ihlali içerik ihlallerine dair bir uyarı aldığı Üyeye ihbarda bildirmek üzere diğer olumlu önlemleri almaya yönelik iyi niyetli bir uyarı ve ikazda bulunabilir. Uygun olan durumlarda ve yön belirleme bize ait olmak üzere hiçkimsenin haklarını ihlal yada defalarca ihlal etmiş yada aksi bir durumda yasal olmayan içerikler yayınlayan Üyelerin hesaplarını devre dışı bırakmak ve/veya tamamen silmekte kurallarımız dahilindedir.

Yollamak istediğiniz bir uyarı veya mukabil uyarının doğru olması gerektiğini ve yalan yere yemin etme cezasına tabi olduğunu unutmayıp göz önünde bulundurun. Asılsız bir uyarı veya yanlış bir mukabil uyarı, kişisel sorumluluğa yol açabiliyor. Bu yüzden, bir uyarı veya mu kabil uyarı yollamadan önce gerekeli bir yasal danışmandan tavsiye almak daha mantıklı olabilir.
Telif hakkının ihlaline ilişkin şikayetler

Telif Hakkı İhlali İhbarı:

Dijital Milenyum Telif Hakkı Yasası (17 U.S.C. &bölüm; 512) uyarınca Urfamız, iddia edilen uyarılara ilişkin yazılı uyarıların tesellümü için gerekli yolları yürürlüğe koymuştur. Urfamız, iddia edilen telif hakkı ihlaline yönelik uyarıları teslim almak üzere bir aracı da belirlemiştir. İyi niyetli bir şekilde telif hakkınızın çiğnendiğine inanıyor iseniz, Telif Hakkı İhlali İhbar formunu doldurabilir ve yollayabilirsiniz veya aksi takdirde aşağıdakileri beyan eden yazılı bir iletişim şekli sunabilirsiniz:

Telif hakkı menfaati sahibi adına hareket etmeye yetkili kişinin elektronik veya gerçek imzası;
İhlal edildiğini iddia ettiğiniz telif hakkını elinde bulunduran işin bir tanımı;
İhlal edildiğini iddia ettiğiniz içeriğin web sitemizdeki yerini belirten bir tanım link;
E-posta adresiniz ve yazışma adresiniz ve/veya telefon numaranız;
İhtilaflı kullanımına, telif hakkı sahibi, aracısı veya kanun tarafından yetki verilmediği yönünde iyi niyetli inanç sahibi olduğunuza dair beyanınız.
İhbardaki bilgilerin doğru olduğuna ve telif hakkı sahibi veya telif hakkı sahibinin adına hareket etmeye yetkili olduğunuza dair ve yalan yere yemin etme cezasına tabi olarak yapılan beyanınız.

Lütfen ihbarınızı Urfamız Telif Hakkınızı aşağıdaki gibi gönderin:

Urfamız Telif Hakkı Temsilcisi ile iletişime geçmek için çevrimiçi bildirim formumuzu doldurun

Veya E-posta yollayarakta bizimle iletişim sağlayabilirsiniz.