Blogcuların kazanabileceği 8 ek yöntem | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

26.05.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Blogcuların kazanabileceği 8 ek yöntem

Bloglarda ana kazanç yöntemleri bağlı kuruluş bağlantıları ve reklam olarak kabul edilir.

Blogcuların kazanabileceği 8 ek yöntem

Bloglarda ana kazanç yöntemleri bağlı kuruluş bağlantıları ve reklam olarak kabul edilir. Ama bloglamaya farklı bir açıdan bakarsanız ne olacak? Jessica Schwartz (Jyssica Schwartz) – makalesinde girişimci ve yazar, ek gelir elde etmek için blog’u nasıl kullanabileceğinizi anlatıyor.

Serbest bloglama

Belirli bir konuda iyi mi? Birçok şirket, şirketlerini düzenli olarak bloglamak için uzak çalışanlar arıyor. Bazı pazarlama ajansları, müşterilerinin sitelerini korumak için dar uzmanları aramaktadır. Çeşitli haber portalları, belirli bir yönde bilgili olan yazarları arayabilir. Böyle bir çalışma biçimi, bir kural olarak, yarı zamanlı ve esnek bir program anlamına gelir, bu nedenle mükemmel bir ek gelir kaynağı olabilir.

Blog konunuzda kitap

Blogunuzun net bir odak noktası varsa, büyük olasılıkla zaten tam teşekküllü bir yayını oluşturmak için yeterli bilgiye sahip. Kural olarak, bilgiyi yapılandırmak ve genişletmek, örnekler eklemek yeterlidir ve itibarınızı iyileştirmek ve ek gelir elde etmek için mükemmel yardım alırsınız.

Bir podcast oluşturma

Podcast’i başlat. SoundCloud, Anchor Stitcher veya Buzzsprout gibi ücretsiz platformlardan başlayabilirsiniz. Öncelikle bu, herhangi bir gelir getirmeyecek, ancak kitleniz büyüdükçe, ürünlerin reklamını yapabilecek veya gelir yaratacak sponsorlardan bahsedebileceksiniz. Üstelik, gelecekte, podcast popülerse, bunu ücretli bir biçime dönüştürebilirsiniz.

YouTube’da bir kanal oluşturma

YouTube, ek gelir elde etmek için seyahat blog yazarlarını başarıyla kullandı. Belki de nişin video içeriği oluşturmak için idealdir. Mevcut kaliteli materyal her zaman geçerlidir.

Web seminerleri yapılması

Bu ek gelir biçimi, herhangi bir alanda uzman olan veya bloglarını bir öğrenme platformu olarak kullanan blog yazarlarına en uygun olanıdır. Bu durumda ucuz bir web seminerinin organizasyonu oldukça fazla dinleyiciye ve dolayısıyla ek gelirlere yol açacaktır.

Çevrimiçi kurs

Blogdan ek gelir elde etme yöntemi, önceki paragraftan mantıksal olarak izler. Bilginiz alakalı ve birçok kişi için yararlı olacaksa, o zaman Udemy gibi platformlarda küçük bir çevrimiçi kurs düzenleyebilirsiniz. Küçük bir öğrenci aktivitesiyle bile, böyle bir kurs istikrarlı küçük bir gelir getirecektir.

Bireysel koçluk

Eğer nişandaki sonuca bir insan getirme arzusu varsa, bireysel veya grup koçluğu yapabilirsiniz. Bir çok insan, bu alanlarda yapmak istedikleri bireysel bir akıl hocası arıyorlar, ancak korkular, tembellik ya da bir nişin analiz edilmesi için zaman eksikliği yüzünden duruyorlar.

Konferanslarda konuşmacı olarak konuşmak

Konferansların organizasyonu pratik olarak her niş içinde ve organizatörler genellikle kendi alanlarında uzmanların arayışındadır. Her zaman katılım için para için bir konuşmacı olarak başvurabilirsiniz. Birçok insan şöyle düşünüyor: “Ama profesyonel değilim, böyle olaylarda nasıl konuşabilirim?”. Aslında, birçok insan için yararlı olan okunabilir bir blogunuz var. Bu, zaten paylaşacak bir şeyiniz olduğu anlamına geliyor. Ek olarak, farklı seviyelerde konferanslar vardır: büyük bölgeselden yerel okula. Her zaman sizin için doğru olanı bulabilirsiniz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ