Urfa'da Korkutan Patlamanın Nedeni | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

27.05.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Urfa’da Korkutan Patlamanın Nedeni

Şanlıurfa’da gece yarısında kentin farklı birçok ilçesinde hissedilen şiddetli ses vatandaşları korkuttu.

Güvenlik güçlerinin kent merkezi başta olmak üzere ilçelerde gerçekleştirdiği araştırmada herhangi bir olaya rastlanmazken sesin bir doğa olayından kaynaklanmış olabileceği iddia edildi.

Şanlıurfa’da saatler gece yarısını geçtikten hemen sonra kent merkezindeki ilçeler başta olmak üzere vatandaşları yataklarından kaldıran sesin nedeninin doğa olayı olduğu iddia edildi. Kent genelinde Güvenlik Güçlerinin gerçekleştirdiği ilk aramalarda herhangi bir yerde patlama olmadığı tespit edilirken 155 Polis İmdat Hattına yapılan ihbarların tamamında gökyüzünde kırmızı bir ışık belirdiği ardından kuvvetli bir gütültünün hissedildiği belirtildi. Güvenlik güçleri tarafından esrarengiz ses bir doğa olayı olarak değerlendirirken sesin Suriye’de sınıra yakın bir bölgeye atılan füzeden kaynaklanmış olabileceği de iddia edildi.

UZMANLARA GÖRE DOĞAL AFET

Bu arada uzmanlar yapay olan bir şeyin yankılanma derecesinin Şanlıurfa genelinde bu kadar sese neden olamayacağı noktasında birleşirken Suruç, Birecik ve hatta Virabşehir’de bile hissedilen sesin meteordan kaynaklanabileceğini belirttiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ