Urfa Kent Konseyi Başkanlığı | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

Hoş Geldiniz. Bugün 16.07.2019 - whatsapp ihbar hattıWhatsApp İhbar Hattı 05433747563

Urfa Kent Konseyi Başkanlığı

Şanlıurfa’da Kent Konseyi gözden çıkartıldı.

Bir diğer iddia göre ise Mehmet Yusuf Akbaş’ın da Kent Konseyi başkanlığına aday olması. Adaylıktan çekilmesi için çeşitli çevrelerin devreye girdiği yalnız Akbaş’ın adaylıktan çekilmediği bildirildi. Bu durum ise seçimleri kilitledi. Akbaş’ın adaylıktan çekildiğini belirttiğı gün şehir konseyi seçimlerinin yapılabileceği ileri sürüldü. Akbaş’ın karşısına güçlü bir aday arayışına gire belediye istediği ismi bulamadı. İddiaya göre Kent Konseyi Başkanlığı için eczacı ve belediye eski meclis üyesi Gülender Açanal’a teklif gdolayıldü. Gülender Açanal’ın teklife önce sıcak baktığı daha sonra bazı nedenlerden kaynaklı vazgeçtiği öğrenildi. Durum böyle olunca Urfa Kent Konseyi Seçimleri kör düğüm oldu.

30 Mart 2014 mahalli seçimlerinden sonra yapılması gereken Urfa Kent Konseyi Seçimleri 3’üncü yılana girmesine rağmen kriz halen devam ediyor. Urfa Kent Konseyinin son başkanı Sabri Dişli 3-4 kez belediyeye listeyi ulaştırdığı öğrenildi. Ancak bişr gelişme yaşanmadı. Sabri Dişli’nin tekrar aday olmayacağını açıklaması belediyenin i Kent Konsey’i için isim arayışını da hızlandırdı.

Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanlık seçiminin yapılmamasına bir anlam verilemiyor. Kent konseyinin başkansız kalması ise dikkat çekiyor. Şanlıurfa Büyükkent Belediyesinin Kent Konseyi Başkanlık seçimini yapmaması Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığına şikayet konusu olmuştu. Şanlıurfa gibi önemli bir kentde Kent Konseyi seçimlerinin yapılmaması şehirte yanlış giden çoğu uygulamayı da birlikteinde getiriyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ