CHP Şanlıurfa Belediye Başkan adayı kim oldu? | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

26.05.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

CHP Şanlıurfa Belediye Başkan adayı kim oldu?

CHP Şanlıurfa Belediye Başkan adayı kim oldu? 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri yaklaşırken partilerin de il ve ilçe belediye başkan adayları yavaş yavaş netlik kazanmaya başlıyor. CHP’nin çok sayıda belediye başkan adayını 6 Aralıkta açıklaması bekleniyor. Araştırılan illerden biri olan Şanlıurfa için CHP’nin Belediye Başkan adayının kim olacağı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Biz de bu konuyu sizler için inceledik ve haberimize ekledik. Peki CHP Şanlıurfa Belediye Başkan adayı kim oldu?

CHP Şanlıurfa Belediye Başkan adayı kim oldu? 6 Aralık tarihinde CHP’nin birçok belediye başkan adayının, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanması bekleniyor. Vatandaşlar tarafından merak edilen ve araştırılan illerden biri de CHP Şanlıurfa Belediye Başkan adayının kim olacağı. Biz de bu konuyu sizler için inceledik ve haberimize ekledik. Peki CHP Şanlıurfa Belediye Başkan adayı kim oldu? 31 Mart 2019 CHP Urfa adayı belli oldu mu? İşte tüm detaylar…

CHP URFA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLDU?

-Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Şanlıurfa Belediye Başkan Adayı henüz açıklanmadı. Açıklandığı anda Şanlıurfa Belediye Başkan Adayının kim olduğunu haberimizden öğrenebilirsiniz.

31 MART 2019 CHP URFA ADAYI BELLİ OLDU MU?

31 Mart Yerel Seçimleri yaklaşırken partilerin adayları çok konuşuluyor, çok merak ediliyor. AK Parti, geçen hafta aralarında Ankara ve İzmir de olmak üzere 60 ilin belediye başkan adayını açıkladı. AK Parti’nin Ankara adayı Mehmet Özhaseki olurken İzmir adayı da Nihat Zeybekçi oldu. İstanbul adayının da büyük ihtimalle Binali Yıldırım olacağı konuşuluyor. Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve İstanbul ilçe belediye başkanlarını açıklaması bekleniyor.

PEKİ CHP’DE DURUM NE?

Cumhuriyet Halk Partisi, bazı başkan adaylarını açıklasa da önemli büyükşehirlerle ilgili henüz bir açıklama yok. Kulislere yansıyan bilgilere göre; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı hariç çok sayıda ilin adayı 6 Aralık’ta Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanacak. Peki o adaylar kimler? İşte kulislere göre netleşen CHP adayları…

Adana

Zeydan Karalar

Seyhan Belediye Başkanı

Antalya

Muhittin Böcek

Konyaaltı Belediye Başkanı

Bursa

Mustafa Bozbey

Nilüfer Belediye Başkanı

Çanakkale

Ülgür Gökhan

Çanakkale Belediye Başkanı

Hatay

Lütfü Savaş

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı

Muğla

Osman Gürün

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı/ Oral Karakaya

Tekirdağ

Şafak Başa

Eski TESKİ (Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi) Genel Müdürü

İSTANBUL, ANKARA, İZMİR

CHP’nin İstanbul adayı netleşmemekle birlikte Muharrem İnce, Gürsel Tekin ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında bir tercih yapılacak gibi görünüyor. Genel Merkez’in İmamoğlu’na daha yakın olduğu kulislere yansıyan bir bilgi.

Ankara için İyi Parti’yle görüşmeler devam ediyor. Mansur Yavaş’ın CHP’nin Ankara adayı olması isteniyor.

Gelelim İzmir’e… Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’le birlikte Tuncay Özkan’ın da adı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak geçiyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ