Yemen'e yardım eli uzandı | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

24.06.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Yemen’e yardım eli uzandı

Türkiye 22 milyon kişinin açlık çektiği Yemen’de yaşanan insanlık dramına karşı teyakkuza geçti. 

Doruk ÇAKAR

Yemen’de yaşanan insanlık dramına karşı Türkiye teyakkuza geçti. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) öncülüğünde, “Yemen Açlıktan Ölüyor, Yemen’e Umut Ol” kampanyası başlatıldı.

Yemen’e yardım eli uzandı

28 milyon nüfuslu ülkede çoğu çocuk 22 milyon kişinin açlık yaşadığı, her 10 dakikada bir çocuğun açlık veya hastalıktan hayatını kaybettiği Yemen’e uzanacak yardım elini, AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu AKŞAM’a anlattı:

YEMEN 1866 MESAJI 

Sayın Cumhurbaşkanımız’ın talimatıyla ülke genelinde kapsamlı bir yardım kampanyası başlattık. Vatandaşlarımız, mobil telefonlarına ‘Yemen’ yazıp 1866’ya mesaj atarak bağışta bulunabilirler. Ayrıca AFAD’ın internet sitesi ve çeşitli banka şubeleri üzerinden de kampanyaya destek verebilirler.

22 MİLYON KİŞİ AÇ 

Yemen’de yaşanan insani dram, çok ciddi boyutlara ulaşmış durumda. 28 milyon nüfusu olan Yemen’de, çoğu çocuk 22 milyon insan açlık ve hastalıkla boğuşuyor. Bölgede yaşanan iç savaşta son üç yılda 2 bin 500’ü çocuk olmak üzere yaklaşık 10 bin Yemenli hayatını kaybetti. Yemen’deki en temel ihtiyaç kalemi gıda.

TÜM ÜLKELER KATILMALI

Farklı coğrafyalarda yaşanan dramlara sadece Türkiye’nin değil, bütün ülkelerin destek olması gerekiyor. Açlıktan ve hastalıktan ölen milyonlarca çocuk, Yemen’de doğmayı kendileri seçmedi. Başlattığımız bu kampanya, Yemen’de yaşananlara seyirci kalan ülkelere de anlamlı bir mesaj olacak

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ