Yemekler arasında aperatif nasıl | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

Hoş Geldiniz. 19.07.2019 - whatsapp ihbar hattıWhatsApp İhbar Hattı 05433747563

Yemekler arasında aperatif nasıl

Ana yemekler arasındaki atıştırmalıkların reddedilmesi, şekil için hiç de yararlı değildir. Atıştırmalık alışkanlığı, bir kişinin bir sonraki yemeğe başlamadan önce acımasız bir açlık hissinin parıltısına karşı korur, çünkü bir kişi yiyeceklere saldırır ve vücudunun ihtiyaçlarından daha fazla tüketir.

Atıştırmalıklar, gün boyunca ana yemekler, kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinin yanı sıra ekstra öğünlerdir. Ağırlıklı bir şekilde kilo vermeye çalışan ya da kesinlikle figürü takip eden insanlar “ekstra” kelimesini korkutur. Bu arada, ana öğünler arasında atıştırma gereklidir, çünkü genel olarak kabul edilebilir kalori standardına sağlıklı beslenme açısından bakmaya yardımcı olur, aşırı yeme sıkıntısı çekmez. Bu bir beslenme uzmanı Hale Bal tarafından belirtildi.

Bir beslenme uzmanı, “Atıştırmalık önemlidir, çünkü vücudu iyi durumda tutmaya ve gerekli enerjiyle doldurmaya yardımcı olur” dedi.
Bununla birlikte, bir uzmana göre, akıllıca aperatifler yemelisiniz. Bir beslenme uzmanı, sağlıklı atıştırmalıklarla ilgili tavsiyeleri paylaştı. Özellikle uzman, ana yemekten bir saat sonra bir bardak ılık su içmesi tavsiye etti – bu, neme ihtiyaç duyan vücudun iştah duyusunu harekete geçirdiği bir durumdan kaçınmaya yardımcı olur ve bir kısım sıvı yerine, bir kısım yiyecek yiyor. Eğer açlıktan sonra açlık devam ederse ve yemek zorundaysanız, her durumda daha az yenilir.

Ana yemekler arasında bir aperatif olarak, beslenme uzmanı bal, meyve veya çilek, sebze salatası ile süzme peynir seçilmesi önerilir. Bir dilim peynir ya da tam tahıl ekmeği sebzeye biraz zeytinyağı ekleyebilirsin. Ayrıca, küçük porsiyon balık ve deniz ürünleri, kümes hayvanları eti, atıştırmak için uygundur.

“Aperatif yemek yeme zamanına bağlıdır. Öğle yemeği erken ise, saat 12-13’te, öğle yemeğinden 4 saat sonra öğünler yemelisiniz ve eğer öğle yemeği 15-16 ise, o zaman atıştırmalık kahvaltı ve öğle yemeği arasında olmalıdır, ”diyor beslenme uzmanı.
Daha önce, Medicorum popüler ürünlerin günlük kullanım için uygun olmadığını yazdı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ