Urfalı Şehit Yolcu'nun Adı Camiye Verildi | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

21.03.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Urfalı Şehit Yolcu’nun Adı Camiye Verildi

15 Temmuz gecesi darbecilere bedenini siper edip vatan uğruna şehit düşen ŞanlıurfaÜmit Yolcu‘nun adı Karaköprü‘de bulunan camiye verildi.
Cuma namazının kılındıktan sonra camiye yeni tabela Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’nın da katıldığı tören ile asıldı. Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; Camiinin adının verilmesine ilişkin beratı tekbirler eşliğinde şehidin ailesine verildi.
Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna burada yaptığı konuşmada “Allah, Birbirimize kenetlendiğimiz bu süreçte Peygamber Efendimizin ve şehitlerimizin şefaatinden bizleri mahrum etmesin. Darbe girişimi sırasında şehit olan Ümit Yolcu kardeşimiz gösterdiği cesaret, fedakarlık ve kahramanlıkla bütün milletimizin gönlüne taht kurmuştur. Her şeyini geride bırakarak vatan için, bütün mukaddesatı için, bu millet için, bayrak için yollara düşmüş ve şehadet şerbetini içmiştir. Ümit Yolcu kardeşimizin adını bu camide ve gönlümüzde yaşatacağız. Şehitlerimizin bize açtığı bu yolda birlik ve beraberliğimizin kıymetini bundan sonra daha iyi anlayacağız” diye konuşmasını bitirdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ