22.06.2018 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Urfa Ev Ekmeği

ADRES
Akpiyar Mahallesi 4063. Sokak Naile Yıldırım Apt Altı. Karaköprü, 63300 Sanlıurfa
TELEFON
05537395452
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR
Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde faaliyet gösteren Urfa Ev Ekmeği tesisi hanımların yüzünü güldürüyor.
Kentin yöresel lezzetlerinden olan Ev ekmeğini zor şartlarla yapmaya çalışan hanımlar artık ekmeklerini hazır alabilecek. Yaygınlaşan sitelerle birlikte binasının bahçesinde ev ekmeği yapamayan hanımlar Urfa Ekmeği tesisi sayesinde sofralarına ev ekmeği koyabilecek. Şanlıurfa’da hanımların eskisi gibi ev ekmeği yapamadığını belirten Urfa Ekmeği tesisi sahibi Hikmet Çatır, hanımların tek bir telefonla evinde ev ekmeği bulundura bileceğini söyledi. İşletmeci Çatır, “Bölgeye baktım sitelerde hiç ev ekmeği yapılmıyor çünkü sitelerde yapılması yasak buda bizim ekmeğimizdir. Geçmişten bugüne biz ev ekmeğini biliriz ev ekmeğini gördük sofraların vazgeçilmezidir. Çünkü bir Urfalı ev ekmeği olmadan sofraya oturmaz. Dolayısıyla benden ev ekmeğinin unutulmaması için bu işe girdim” dedi.
EKMEKLER KEPEKLİ UN İLE YAPILIYOR
Ekmeklerinin kepekli un ile yapıldığını bu nedenle sağlıklı üretim yaptıklarını sözlerine ekleye İşletme sahibi Çatır, sözlerini şöyle sürdürdü:
Hanım ablalarımız bu durumdan memnun çünkü onlar evde ekmek yaparken sabahtan akşama kadar evde huzur kalmaz birde yorulurlar bir haftada onun acısını çekerler ondan sonra bizim ekmeklerimiz çok güzeldir şöyle güzel bizim unumuz kepeklidir. Sağlıklıdır ekmeklerimizi beğeniyorlar çünkü ekmeklerimizin kenarı sağı solu her yeri eşit kalınlıkta. Ne incedir ekmekler nede kalın tam ortasıdır.
EL DEĞMEDEN ÜRETİLİYOR

Ekmeğe el değmeden makine yardımıyla ürettiklerini söyleyen Çatır, “Makine hamur yoğuruyor sonra makine açıp onu pişiriyor bizlerde paketliyoruz” ifadelerini kullandı. Hazırlanan ekmeklerin istenilen adrese götürdüklerini aktaran Çatır, ekmeği 12 buçuk kilo un ile yaparak 60 TL’ye de satışını yaptıklarını vurguladı.

Urfa Ev Ekmeği
Urfa Ev Ekmeği
  1. hacer dedi ki:

    ekmek sipariş ettik kalite çok iyi memnun kaldık devamlı isteyeceğiz.

  2. Leyla dedi ki:

    Ekmekler çok güzeldi zamanında geldi.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
Reklam
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ