Ufukta kadim şehir Diyarbakır'a yolculuk var. | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

21.03.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Ufukta kadim şehir Diyarbakır’a yolculuk var.

Yedi Kardeş Anadolu Platformu İyilik Kervanı Silvan’a Doğru Yola Çıktı.
Yedi Kardeş Anadolu Platformu, tatlı bir telaşın içinde bu günlerde yine… Ufukta kadim şehir Diyarbakır’a yolculuk var. Yedi Kardeş Anadolu Platformu’nun iyilik kervanı pusulasını bu kez Silvan’a çevirdi.

YEDİ KARDEŞ ANADOLU PLATFORMU İYİLİK KERVANI SİLVAN’A DOĞRU YOLA ÇIKTI!

Yedi Kardeş Anadolu Platformu, tatlı bir telaşın içinde bu günlerde yine…

Ufukta kadim şehir Diyarbakır’a yolculuk var.

Yedi Kardeş Anadolu Platformu’nun iyilik kervanı pusulasını bu kez Silvan’a çevirdi.

Silvan Fevzi Çakmak Ortaokulu’nda eğitim gören 300’e yakın öğrenciye eğitime destek kitaplarıyla katkı sağlayacak olan “Sevgi Köprüsü”adlı sosyal sorumluluk projesinde son aşamaya gelindi.

SEVGİ KÖPRÜSÜ

Yedi Kardeş Anadolu Platformu Başkanı Reyhan Aydın,  eğitim ve öğretime destekte sivil toplum örgütlerinin katkısının altını çizerek

” Bizim platformumuzun ana misyonu eğitime katkı sağlamak.  Nerde olursa olsun öğrencilerimizin eğitim hayatına imkanlar ölçüsünde yardımcı olmak. Her şeyi devletten beklememek lazım. Sosyal sorumluluk projeleriyle yavrularımıza umut olmak, katlı sağlamak, eğitim hayatlarına ışık tutmak, sivil toplum örgütlerinin ana gayesi olmalıdır. ” dedi.

Sevgi Köprüsü ile Silvan’daki öğrencilere eğitime destek kitaplarını buluşturacaklarını ifade eden Aydın” Malabadi Köprüsü Silvan sınırları içerinde eşsiz bir tarihi eser. Bizim kampanyamızın sloganı da Malabadi Köprüsü’nden esinlenerek “Sevgi Köprüsü” adını aldı.  Eğitime destek kitaplarıyla Silvan’daki öğrencilerimizle bir bağ, gönülden gönüle giden bir sevgi köprüsü oluşacak. Çalışmalarımızı tamamladık. En kısa sürede kitaplarımızı öğrencilerimize ulaştıracağız ” açıklamasında bulundu.

300’E YAKIN ÖĞRENCİYE EĞİTİME DESTEK KİTABI

Yedi Kardeş Anadolu Platformu Başkanı Reyhan Aydın, Dicle Üniversitesi Silvan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sayın Murat Havedanlı ile görüşerek, Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun kitap ihtiyacını belirlediklerini söyledi.

5,6,7 ve 8.sınıf öğrencilerine katkı sağlayacak eğitime destek kitaplarının tamamının eğitime desteği hayat felsefesi edinmiş gönüllülerden oluşan bir grup güzel insanın katkılarıyla topladıklarını vurgulayan Aydın ”  Sevgi Köprüsü kampanyasında emeği geçen tüm dostlarıma çok teşekkür ederim. Asıl sevinci kitapları öğrencilerimizle buluşturunca yaşayacağız. Peygamber Efendimiz (s.a.v) bir Hadis-i Şerifinde ” Her iyilik bir Sadakadır” diyor. İnşallah bu yolda bizleri yalnız bırakmayan dostlarımızla bundan önce gerçekleştirdiğimiz kampanyalarda olduğu gibi bundan sonraki kampanyalarda da birlikte İyilik Kervanımız her daim öğrencilerimize hizmet için yolda olacak.” açıklamasında bulundu.

VİCDANI SORUMLULUK

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve değerli eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin başladıkları “Eğitim Seferberliği” kampanyasına Yedi Kardeş Anadolu Platformu’nun 2015 yılından bu yana düzenledikleri kampanyalarla destek olduklarının altını çizen Reyhan Aydın ” Kısa sürede onlarca eğitime destek kampanyası düzenledik. Yüzlerce koliden oluşan eğitime destek kitaplarını ihtiyaç sahibi öğrencimize ulaştırdık. İyilik kervanımızın uğradığı illere sadece kitaplarımızı değil, sevgimizi de geleceğimizin teminatı çocuklarımıza hissettirmeye çalıştık. Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen Eğitim Seferberliği Kampanyasına biz de platform olarak eğitime destek kitaplarıyla karınca, kararınca katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Yedi Kardeş Anadolu Platformu’nun ana misyonu eğitime destektir. ” dedi.

Yedi Kardeş Anadolu Platformu Başkanı Reyhan Aydın “Sevgi Köprüsü” kampanyasında emeği geçen gönül dostlarına teşekkür ederek ” Kıymetli eğitimci Hüseyin Kekeç hocama, Güven Kırtasiye sahibi Yusuf Çilek Beye, kitaplarının öğrencilerimize ulaşmasında Lojistik destek sağlayan Alkanlar Elektrik Yönetim Kurulu üyeleri ve Hakan Alkan Beye, platformumuzun Ümraniye temsilcisi Sabahat Kızılkaya hanımefendiye, Kişisel Gelişim ve Çözüm Akademisi Erenköy Şube Müdürü Yavuz Selim Demirtaş Beye, Proje paydaşımız Dicle Üniversitesi Silvan MYO Müdürü Sayın Murat Havedanlı’ya ve Gendaş Kaya Yayın Grubuna çok teşekkür ederim. Eğitime ışık veren tüm gönül dostları İYİKİ VARSINIZ….

 

Reyhan Aydın

Yedi Kardeş Anadolu Platformu Başkanı

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ