'Türkiye'nin Silikon Vadisi' açıldı | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

‘Türkiye’nin Silikon Vadisi’ açıldı

Sabancı Holding, sanayi, üniversite ve start-up işbirliğinin hayata geçirileceği ‘SabancıDx Dijital’i açtı. Merkez, Silikon Vadisi mantığıyla çalışacak. 

Sabancı Holding’in yeni nesil dijital şirketi SabancıDx’in yeni merkezi ‘SabancıDx Dijital Kampus’ Üsküdar’da açıldı. Merkezde; büyük veri, ileri veri analitiği, siber güvenlik, endüstriyel nesnelerin interneti, robotik işgücü, yapay zeka ve blokzinciri gibi yeni nesil teknolojilere odaklanılacak. Sabancı Holding Üst Yöneticisi Cenk Alper, “Bu çatı altında geliştirilen ürünler Sabancı Topluluğu ve Türkiye’nin kalkınmasına ciddi katkı sağlayacak” dedi. 

GARAJ KÜLTÜRÜYLE

Türkiye’nin Silikon Vadisi’ni kurma vizyonuyla SabancıDx Dijital Kampus’ü hayata geçirdiklerini kaydeden SabancıDx Genel Müdürü Burak Aydın da merkezin çevik düşünce yapısı ve garaj kültürüyle donatılan örnek niteliğe sahip olduğunu belirtti. 

İHRACAT DA YAPACAK

Aydın, 3 yılda gelirlerinin yüzde 25’ini yeni nesil teknolojilerden ve ihracattan sağlamayı hedeflediklerini vurguladı. Ar-Ge çalışmalarınaa 2020’de cirolarının yüzde 7’sini yatıracaklarını anlatan Yılmaz, “Katma değerli 74 analitik proje üzerinde çalışıyoruz. Yalnızca bu projeler sayesinde 200 milyon TL değer yaratacağız” dedi. 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir