Tırnaklar sararmışsa ne yapmalı | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

24.06.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Tırnaklar sararmışsa ne yapmalı

Tırnakların sararma nedenleri çok fazla olabilir. Tabii ki, onları tanımlamak ve sorunu çözmek için uygun bir yol bulmak çok önemlidir.

Tırnakların sararma nedenleri çok fazla olabilir. Tabii ki, onları tanımlamak ve sorunu çözmek için uygun bir yol bulmak çok önemlidir.

Çoğu zaman, tırnaklar, özel bir taban kullanılmadan renkli tırnak cilalarının kullanılmasından dolayı sarıya dönmeye başlar. Hemen hemen her vernik, tırnak plağına kolayca nüfuz edebilen ve yuvalanabilen sarı bir pigmente sahiptir. Tırnakların sararmasının diğer bir yaygın nedeni, eldivensiz ev kimyasallarının kullanılmasıdır. Ayrıca sararmış tırnaklar vitamin eksikliğini işaret edebilir. Böyle bir durumda, sadece çivi rengi değil, yapısı da bozulur. Çiviler düzensiz, ince olabilir, kırılmaya ve ayrılmaya başlar.

Ayrı bir nokta sigara içmektir.

Nikotinin sağlık ve güzelliği olumsuz etkilediği konusunda çok fazla şey söylendi – yine de bazı kadınlar bağımlılık ile ilgilenemiyorlar. Ve bu arada, nikotin parmakların ve tırnakların derisini sarar. Bana inanma Daha sonra, iki elinizi ve sigara içen kişinin tırnak durumunu karşılaştırın. Sorunla baş edebilmek ağartıcı verniklerin yardımıyla olabilir – renksiz yerine uygulanabilir veya baz olarak kullanılabilir. Böyle bir vasıtada, tırnaklara normal bir görünüm ve hoş bir renge dönüşebilen hidrojen peroksit ve limon özütü vardır.

Halk tarifleri bağlı iseniz, Szymon ile maskeler yapmaya çalışın – ağartma özellikleri vardır. Bunu farklı şekillerde uygulayabilirsiniz. Örneğin, küçük lobları kesip örtmeden tırnakları kapatın. Limonlu yulaf ezmesi yaparak ve tırnaklarını uygulayarak ve üst kapakta 10-15 dakika yemek filmiyle kapatabilirsiniz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ