TikTok, 5,7 milyon dolar ceza ödeyecek | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

Hoş Geldiniz. 14.10.2019

TikTok, 5,7 milyon dolar ceza ödeyecek

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok, çocuk kullanıcıların verilerini izinsiz topladığı için ceza aldı.

Federal Ticaret Komisyonu yaptığı açıklamada, TikTok’un çocuklar hakkındaki gizlilik yasalarını ihlal etmesi nedeniyle, 5.7 milyon dolarlık para cezasına çarptırıldığını açıkladı.

ÇOCUKLAR ONAY ALMAK ZORUNDA

Kısa videoların paylaşıldığı popüler uygulamayı, 13 yaşın altındaki çocukların kullanabilmesi için federal yasalar gereği ebeveyn onayı almaları gerekiyor. Daha önce 13 yaşın altındaki kişiler tarafından yüklenen tüm videolar da kaldırılacak.

TikTok, 5,7 milyon dolar ceza ödeyecek

Federal Ticaret Komisyonu, TikTok’un, çocuklardan yasa dışı kişisel veri topladığını ve ebeveynlerin izinleri alınmadan uygulamaya kabul edildiklerini belirtti. COPPA olarak adlandırılan Çevrimiçi Gizlilik Koruma Yasası, TikTok ve benzer uygulamalardan 13 yaşından küçük çocukları korumak için ebeveyn izni zorunluluğu getiriyor.

UYGULAMAYI KULLANAN ÇOCUK SAYISI FAZLA

Amerika’da faaliyet gösteren hemen hemen bütün sosyal platformlar,  kullanıcılardan, 13 yaşın altındaki bütün çocukların uygulamayı kullanmalarını yasaklayan koşulları kabul etmelerini istiyor. Federal Ticaret Komisyonu’na göre, TikTok uygulamasını kullanan çocuk sayısı da oldukça fazla.

 

Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel teknoloji haberlerine anında ulaşın.

@eshteknoloji


Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ