Siteniz için ücretsiz ve kaliteli içerik nasıl edinilir? | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

Hoş Geldiniz. Bugün 16.07.2019 - whatsapp ihbar hattıWhatsApp İhbar Hattı 05433747563

Siteniz için ücretsiz ve kaliteli içerik nasıl edinilir?

İlk sitenizde mi çalışıyorsunuz yoksa var olanı yeniden düzenlemek mi istiyorsunuz? Çok fazla sorunuz var ve bunlardan biri kaliteli ve istenen ücretsiz içeriği nereden alacağınız?

İlk sitenizde mi çalışıyorsunuz yoksa var olanı yeniden düzenlemek mi istiyorsunuz? Çok fazla sorunuz var ve bunlardan biri kaliteli ve istenen ücretsiz içeriği nereden alacağınız?

6 yararlı kaynağın listesine göz atın.

Özellikle bir siteyi sıfırdan yapmanız gerekiyorsa, web varlığı oluşturmak genellikle değerli bir uygulamadır. Ancak bir site kurmak, maliyetin sadece başıdır. Ziyaretçileri çekmek, düzenli olarak yeni içeriklerin eklenmesini gerektirir. Site için taze ve ilgili metinleri yazmak, tam teşekküllü günlük bir iştir, çünkü haftalık veya günlük yayınlar başka sorumlulukları olan kişiler için neredeyse imkansızdır.

Neyse ki, özgün içerik kaynakları var. Blog siteleri için en uygun olanıdır, ancak herhangi bir site türü için grafik, metin ve müzik bulmakta da yararlı olacaktır.
Söz konusu içerik, sitenin ana sayfasından ziyaretçi çekmeyecek, ancak doldurulup doldurulmasına izin verecektir. Bununla birlikte, bu tür içeriğin profesyonel olarak geliştirilmiş malzeme ile rekabet edemeyeceği unutulmamalıdır – ikincisi pahalıdır, ilk olarak tamamen ücretsizdir.

Ayrıca, yetkisiz kullanımın ciddi yasal sonuçlara yol açabileceğini unutmayın. Bu nedenle, kullandığınız her şeyin telif hakkıyla korunmadığından emin olun.

Ve şimdi ücretsiz içerik elde etmenin 6 yoluna gidiyoruz.

Ücretsiz Makaleler

Malzemelerini yayınlamaktan memnun olan ve çok geniş bir konu yelpazesiyle içerik bulabileceğiniz EzineArticles gibi siteler için yazı yazan insanlar var. Site, 500.000’den fazla “uzman yazar” ın ve özgürce kullanabileceğiniz çok sayıda eseri olduğunu iddia ediyor.

Arama kutusuna “sörf yapmak için sörf yapmak” sorgusuna girdiğinizde, sörf yapmakla ilgili yaklaşık 700 yazı yayınlanmayacaktır, ancak bunların hiçbiri kurulların doğrudan oluşturulmasına adanmamış olacaktır.

Daha az belirli konular daha fazla içerik oluşturdu ve bazen site tam olarak ihtiyaç duyulan şeyi buldu. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu makalelerin kalitesi çoğu zaman en iyisi değildir ve sizden önce onları bulmuş olan birkaç sitede görünebilir, ancak ücretsizdirlar.

EzineArticles, özgür makalelerin tek kaynağı değildir. İçerik araması için beş diğer popüler site. Ancak, bazı konuların bu kaynaklar arasında kopyalanabilme olasılığı vardır.

  • Amazines – Feng Shui’den yiyecek ve içeceklere kadar her şeyi kapsar.
  • Makale Sphere – Herhangi bir konudan bir RSS beslemesi oluşturur.
  • ArticleCity – Profesyonelce sunulan birçok içerik.
  • Makaleler Fabrikası – teknik makalelerin iyi bir seçim.

 Ücretsiz grafik

Telif hakkı bulunmayan “kullanılabilir” grafiklerin bulunması karmaşık bir şeydir. Ancak, resimlerini izinsiz olarak ücretsiz kullanmanıza izin veren çok iyi kaynaklar var. Bunlar, raster grafikler ve fotoğraflar sunan birçok siteden bazılarıdır. Ayrıca başkaları da var.

Piksel tabanlı grafiklere ek olarak, gerekli olabilecek herhangi bir boyuta kolayca ölçeklenebilen, telif hakkı olmayan bazı vektör grafik kaynakları da vardır.

İşte bunlardan bazıları:

 Telif hakkı telif hakkıyla korunan müzik değildir

Videoya müzik eklenmesi, profesyonelin nasıl görüneceğine bağlıdır. Ancak, ticari film müzikleri kullanmak son derece maliyetli olabilir. Bugün, pahalı müzik temin edebilecek çok sayıda ücretsiz kaynak var, ancak bazılarının yazarı başlıklar ya da notalarda belirtmesi istenecek.

Telif hakkı ihlali hakkında endişe duymadan müzik almanıza yardımcı olacak bazı bağlantılar. Birçoğu özgür ya da çok azına mal oluyorlar:

 Bedava video

Video, dahil edilmek için çok özel bir malzeme gibi görünebilir, ancak birçok klip hareketli resimlere eşdeğerdir. Bu nedenle, bir atmosfer veya ruh hali yaratmak isteyenler videoyu çok faydalı bulabilirler.

Site için ücretsiz bir videoya ihtiyacınız varsa şu siteleri deneyin:

Sadece sor

Pek çok blog yazarı, çalışmalarının yeniden kullanıldığını veya bahsedildiğini düşünmez. Ana şey – onları kendi başlarına vermeyin.

Belirli bir konuyla ilgili bir makale bulun ve ardından yazarla iletişim kurun. Elbette ki hayır diyebilir – eğer yeni okuyucuları ve potansiyel müşterileri cezbetmek istemiyorlarsa.

 Karşılaşabileceğiniz başlıca engeller:

yazarın blog yazarı sitenizi herhangi bir konuda etik olarak değerlendirmez;
Rakibinizle işbirliği yapar.

İşleriyle ne yapacağınızı açıkça belirtin ve cevabı bekleyin – tercihen pozitif.

10 sorudan bir kaç tane “evet” alırsanız, ücretsiz olarak kaliteli iş başardığınızı düşünün.

 Fikirlerin jeneratörü

Bazen içeriğin yazılması kolaydır, ancak fikir üretme süreci gerçek bir meydan okuma olabilir. Bir anahtar kelime koleksiyonu girebileceğiniz birkaç site vardır ve bu materyaller için bir dizi potansiyel ad yayınlar. En iyilerinden biri, SEOPressor, Generator Blog Title.

Tek yapmanız gereken bazı kelimeler girmek, genel terimler olup olmadığını belirlemek veya marka, ünlü veya endüstri ile ilgili olup olmadığını belirlemek ve “İsim Oluştur” düğmesini tıklamaktır.

 Örneğin, “klasik şapka tamir” den sonra, tekliflerin bir listesini alırsınız:

Klasik Şapkaları Onarmada Başarısızlıktan Kaçınılması Gereken 10 İpucu
Klasik şapkaların tamirine asla dokunma, işte bu yüzden.
Klasik şapka onarımının ölümü
Klasik şapka onarımı ile ilgili gerçeği bilmek zamanı geldi.
Sınıf şapka tamir atölyesine ücretsiz bilet almanın en ucuz yolu
Klasik şapka onarımı hakkında bilmeniz gereken 10 şey
Klasik şapka onarımı ile ilgili 15 yaygın klişe
Klasik şapka onarımı hakkında bilgi edinebileceğiniz 7 güvenilir kaynak

Sorularınız olursa Çekinmeden sorun elimden geldiğince yardımcı olmaya gayret ederim.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ