Sigara içenleri ne tehdit ediyor? | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

26.05.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Sigara içenleri ne tehdit ediyor?

Tütün dumanında bulunan katranın, tahrişe neden olan mukozada biriktiği bilinmektedir. Bununla birlikte, tüm sigara içenler stomatit geliştirmez. Bunun diğer faktörlerden etkilendiği varsayılmaktadır: beslenme, alkol, bazı ilaçlar, vitamin eksikliği, kötü ağız hijyeni vb. Mukoza zarının iltihaplanması, esas olarak ağız boşluğunun bakteriyel mikroflorasının dengesizliğinden etkilenir. Tütün dumanı, bakterilerin ağzı için faydalı olan ölümü kışkırtır.

Nikotin stomatiti, özellikle damakta geliştiği için özeldir. Sonuçta, bu bölge sıkma sırasında duman jeti içeriyor. Enflamasyon sadece katranın çökmesiyle değil, aynı zamanda sıcak dumana maruz kalmadan da gelişir. Tükürük bezlerini çevreleyen sakız mukozasına yayılabilir. Ayrıca sigara dumanı kanser geliştirme olasılığını dışlamaz.

Bu arada, birçok insan nikotin stomatitinin tedaviye ihtiyaç duymadığına inanıyor, ama öyle değil. Eğer hastalığı tedavi etmezseniz, tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle, en iyi anti-stomatit ilaçlarını reçete edebilen terapistinize başvurmanız gerekir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ