Şanlıurfa'da sıcak hava bunaltıyor | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

22.03.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Şanlıurfa’da sıcak hava bunaltıyor

Hava sıcaklığının 40 dereceyi aştığı Şanlıurfa’da vatandaşlar, daha serin olması dolayısıyla tarihi Balıklıgöl yerleşkesindeki mekanlarda vakit geçirmeyeve serinlemeye çalışıyor.

Türkiye’nin en sıcak kentlerinin ilk sırasında gelen Şanlıurfa‘da bunaltıcı sıcaklar etkili oluyor. Nemle etkisini artırarak 40 dereceyi aşan sıcak hava nedeniyle cadde ve sokaklar gündüzleri adeta boş kaldı. Vatandaşlar, ise daha çok yeşil alanlarda vakit geçirmeyi tercih ediyorlar.

Kentin en ferah ve serin mekanı konumundaki tarihi Balıklıgöl yerleşkesine adeta akın eden yerli ve yabancı turistler de günün büyük bölümünü buradaki mekanlarda geçiriyorlar.

Farklı şehirlerden gelen ziyaretçiler, Balıklıgöl’de hatıra fotoğrafı çektirip balıklara yem atıyorlar.  Sıcaklardan onlarda nasibini alıyorlar.

Bazı çocukların da tehlikeye ve tüm uyarılara rağmen sulama kanalları ile süs havuzlarında serinlemeye çalıştıkları gözlerden kaçmadı.

Kayseri’den gelen Musa Yılmaz misafirimiz, yaptığı açıklamada, sıcak havaya rağmen kentteki kutsal mekanları ziyaret ettiklerini ifade ederek, “Balıklıgöl bölgesindeki ağaçların altında hem dinleniyoruz hem de serinliyoruz.” iafdelerinde bulundu.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, hava sıcaklığının etkisini hafta boyunca sürdüreceğini kaydetti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ