Şanlıurfa'da şaşırtan izdiham | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

Hoş Geldiniz. 14.10.2019

Şanlıurfa’da şaşırtan izdiham

Şanlıurfa’da bir derneğin Suriyelileri Avrupa’ya göndereceği söylentisi yayıldı. Bu haberi duyan Suriyeliler dernek önünde izdiham yarattı. İzdihamı ise polis dağıttı.

Türkiye’de en fazla Suriyeli sığınmacının yaşadığı illerden Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Suriye Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin (SGDD- ASAM), Avrupa ülkelerine Suriyeli göçmen göndereceği söylentisi kısa sürede kentte yayıldı.

Şanlıurfa’da şaşırtan izdiham

‘DEDİKODUDAN İBARET’ DENSE DE KALABALIK DAĞILMADI

Bugün sabahın erken saatlerinden itibaren aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu binlerce Suriyeli, dernek binası önünde toplandı. Dernek yöneticilerinin bunun bir dedikodudan ibaret olduğunu söylemesine karşın kalabalık dağılmadı.

Şanlıurfa’da şaşırtan izdiham

Şanlıurfa’da şaşırtan izdiham VİDEO

POLİS UYARDI

Çevrede önlem alan Çevik Kuvvet polisleri, bina önünde bekleyen Suriyelilerin evlerine gitmesi için uyarıda bulundu. Ancak kalabalık uyarıları aldırış etmeyince polis kalabalığı iterek uzaklaştırmaya çalıştı.

Şanlıurfa’da şaşırtan izdiham

POLİSİN MÜDAHALESİYLE KALABALIK DAĞILDI

Bu sırada demir korkuluk kırıldı. Yerlere düşen çok sayıda kişi, ezilmekten son anda kurtuldu. Kalabalık, polisin uzun uğraşları sonrası dağıldı.

Şanlıurfa’da şaşırtan izdiham

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ