Şanlıurfa'da İnternet Yayıncıları Platformu Kuruldu | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

22.03.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Şanlıurfa’da İnternet Yayıncıları Platformu Kuruldu

Urfa’da haber sitelerine yönelik faaliyet gösteren iki dernek üyeleri bir araya gelerek İnternet Yayıncıları Platformu’nu kurdu.

Urfa’da haber sitelerine yönelik faaliyet gösteren iki dernek üyeleri bir araya gelerek Türkiye’de bir ilke imza atarak İnternet Yayıncıları Platformu’nu kurdu.

Şanlıurfa’da internet haber site sahipleri tarafından kurulmuş olan Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği ile Şanlıurfa İnternet Habercileri Derneği üyeleri bir araya gelerek Türkiye ve Urfa’da bir ilke imza atarak İnternet Yayıncıları Platformu’nu kurdular.

Urfa’da ciddi okuyucu kitlesine sahip haber sitesi imtiyaz sahiplerinin kurduğu platform, İnternet medyasının başta Urfa olmak üzere tüm Türkiye de haklarının sağlanması, illegal yayıncılığın önüne geçilmesini hedefliyor.

Şanlıurfa İnternet Habercileri Derneği(ŞİHADER) Başkanı Ömer Dodanlı ve Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği(ANİYAD)  Başkanı Ahin Güneş’in girişimleri ile hayata geçirilen İnternet Yayıncıları Platformu ilk toplantısını yaparak kendi aralarında yönetimi de seçti.

Şanlıurfa İnternet Habercileri Derneği Başkanı Ömer Dodanlı, İnternet Yayıncıları Platformu ile ilgili şunları söyledi:

“Bizler, internet habercileri ve internet gazeteciliği alanında faaliyet gösteren gazeteciler olarak yeni bir platform kurmanın heyecanını yaşıyoruz. İnternet medyası alanında faaliyet gösteren, esas işi internet gazeteciliği olan bir grup meslektaş bir süredir gerçekleştirdiğimiz toplantılar Şanlıurfa İnternet Platformu kurmaya karar verdik ve Platformumuzun resmi kuruluşunu an itibariyle tamamladık. Platform kuruluşuyla ilgili meslektaşlarımız arasında güçlü bir beklenti, heyecan ve destek olması hepimizi mutlu ettiği gibi, bu güçlü sinerjinin yarattığı enerjiyle çok kısa sürede platformumuzu kurmayı başardık.Bizler önümüzdeki dönemde yapacağımız etkinlik ve çalışmalarla meslektaşlarımızla birlikte ortak çalışmalar yapmayı kuşkusuz arzuluyoruz. Amacımız Şanlıurfa’da kaliteli ve doğru haber anlayışı ile internet gazeteciliğinin gelişimine katkıda bulunmak, bu hedef doğrultusunda bilgi üretmek ve bilgiyi paylaşmak üzere yola çıktık. Platform olarak, öncelikli hedefimiz, internet haberciliği ve medyasıyla ilgili yasal çerçevenin bir an önce oluşmasına paralel olarak Şanlıurfa’da bu alanda faaliyet gösteren meslektaşlarımızı bir çatı altında toplayarak örgütlemelerini sağlamaktır” ifadelerini kullandı. “

Platform Başkanlığına seçilen Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği  Başkanı Ahin Güneş ise şunları söyledi:

“Tüm dünyada olduğu gibi gerek ülkemizde gerekse Urfa’da internet medyası günümüzün vazgeçilmez kitle iletişim aracıdır. Ancak ne yazıktır ki, başta Urfa olmak üzere bu sektörde ciddi hizmet edenler, sosyal hakları dahil hiçbir konuda gerekli saygınlığı görmüyor. Urfa’da medya da bir çok dernek ve cemiyet var. Hiçbiri bir araya gelemiyor, bu konuda ortaya ciddi anlamda birşeyler koyamıyor. Bu yönü ile de Urfa’da iki derneğin, sayın Ömer Dodanlı’nın başkanı olduğu ŞİHADER ve bizim başkanlığını yürüttüğmüz ANİYAD bir araya gelip ortak haerket edebilme kararı alması Urfa medyası için büyük bir kazanımdır.

Arkadaşlarla birlikte iki dernek olarak platform çatısı altında bir araya gelmemimizin temel amacı, Urfa’da hak ettiği yerde olmayan, internet medyasının tüm haklarını yasaların bize verdiği sınırlar dahilinde savunmak, tüm kurum kuruluş ve çevrelerde bunu gerçekleştirmektir. Platformumuz internet site sahiplerinin bir araya gelmesinden oluşmuştur. Platformumuzun kapısı internet haberciliği yapan herkese, platform yönetimimiz tarafından alınmış kararlar dahilinde açıktır.

İnternet Yayıncıları Platformu olarak kısa sürede internet medyasının hakları doğrultusunda önemli adımlar atacağımıza bütün üyelerimizle inancımızdır tamdır.

Platform şehrimiz medyasına ve ülkemize hayırlı olsun. Emeği geçenlerden ve geçecek olanlardan Allah razı olsun” dedi.

Yapılan toplantıda platform yönetimi şu isimlerden oluştu:

Başkan: Ahin GÜNEŞ (www.urfahaber.net)

Başkan Yardımcısı: Ömer DODANLI ( www.urfagaphaber.com)

Başkan Yardımcısı: İ.Halil KUŞ (www.urfasiyaseti.com)

Genel Sekreter: Reşit ÖNCEL (www.urfaflash.com)

Basın Sözcüsü: Ahmet GÜL (www.urfahabersitesi.com)

Halkla İlişkiler: Engin ÖZOĞLU (www.edessahaber.com)

Yönetim Kurulu Üyeleri:

Mehmet Emin Kuş  (www.balikligol.com)

Süleyman TURAN (www.gaphaberleri.com)

Ömer HAKTANKAÇMAZ (www.sanliurfahaberturk.com)

İ.Halil UYGUR (www.urfadabugun.com)

Halil GÜNEŞ ( www.manseturfa.com)

Temsilcilikler:

Ankara: Abdullah CENGİZ (www.haber-sanliurfa.com)

Diyarbakır: Ercan AKKAR (www.ninovahaber.com)

Erzurum: Enes Yıldırım (www.viransehirajans.com)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ