Saçın güzelliği ve sağlığı için basit sırlar | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

21.03.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Saçın güzelliği ve sağlığı için basit sırlar

Doğası gereği çok iyi saçlara sahip olsanız bile, yine de dikkatli bir bakıma ihtiyaç duyarlar, çünkü boyamadan ve şekillendirmekten muzdariptirler.

Doğası gereği çok iyi saçlara sahip olsanız bile, yine de dikkatli bir bakıma ihtiyaç duyarlar, çünkü boyamadan ve şekillendirmekten muzdariptirler.

Saçlarınızı sağlıklı hale getirmek ve güzel görünmek için gerekli tüm besinleri yiyecekle birlikte almanız gerekir. Diyet ve diyet kısıtlamaları nedeniyle, genellikle yeterli vitamin ve mineral almıyoruz. Her şeyden önce, deri, saç ve tırnaklar bundan muzdariptir, çünkü vücut önce hayati sistemlerin işleyişini sağlar ve sadece güzelliğinize bakar.

Diyetinizde yeterli vitamin A, C, E, B grubu, yağ asitleri olmalıdır. Menü yumurta, karaciğer, tam tahıl tahıllar, lahana, zeytinyağı, yağlı balık, avokado, çilek dahil. Bu ürünler tüm gerekli maddeleri almanıza yardımcı olacaktır. Ek olarak vitaminleri almaya karar verirseniz, dikkatli olunmalıdır, çünkü fazlalıkları saç dökülmesine yol açabilir.

Çok önemli ve harici bakım. Böyle bir fırsat varsa, saçı her gün yıkamak daha iyidir – mikroflora dengesi ve asitlik seviyesi bozulur. Saçınızın tipine ve durumuna göre şampuan, balsam ve diğer bakım ürünlerini aldığınızdan emin olun.

Haftada bir veya ayda iki kez, saçlar yağlı ise, yağ maskeleri yapabilirsiniz. Zeytin, badem, şeftali, hint yağı veya bunların karışımlarını kullanın. Yağı saça uygulayın, saç derisini dağıtın ve masaj yapın.

Özellikle saç maşası ve saç kurutma makinesi kullanımı ile sık sık şekillendirmenin saçın durumunu olumsuz etkilediğini unutmayın. Termal korumalı ürünler kullanmak gerekir ve kurutma sırasında en sıcak modu açmamalısınız. Saç kurutma makinesi, kafadan 20-30 santimetre uzaklıkta tutulur.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ