Nihat Çiftçi Kimdir? | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

Nihat Çiftçi Kimdir?

İlk ve ortaokulu Şanlıurfa’da, lise tahsilini Ankara Bahçelievler Deneme Lisesinde 1993 yılında tamamladı. Nihat Çiftçi Kimdir

Nihat Çiftçi Kimdir?

Nihat Çiftçi, Karaköprü Köyü’nde 1975 yılında doğdu. İlk ve ortaokulu Şanlıurfa‘da, lise tahsilini Ankara Bahçelievler Deneme Lisesinde 1993 yılında tamamladı.

1993-1994 yıllarında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde üniversite eğitimine başladı. 1 yıl sonra Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesine geçiş yapan Nihat Çiftçi 1998 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Nihat Çiftçi 1998 ila 2000 yılları arasında Sosyal Sigortalar Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda SSK Müfettişi olarak çalıştı. Daha sonra Harran Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Ekonomisi Bölümünde tezli yüksek lisans yaparak bilim uzmanlığına hak kazandı.

2004 ile 2005 yılında askerlik görevini 301. kısa dönem olarak Muğla İl Jandarma Komutanlığında yaptı. 29 Mart 2009 tarihine kadar Şanlıurfa BARO‘suna kayıtlı serbest avukat olarak çalışmaktaydı.

29 Mart 2009 tarihinden itibaren 6,5 yıl Karaköprü Belediye Başkanlığı görevini yürüten Nihat Çiftçi, 6 Eylül 2015 tarihinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

İyi derecede Almanca bilen Av. Nihat Çiftçi, evli ve üç çocuk babasıdır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir