Necmettin KARA "MENDERES'in" ölüm yıldönümü törenine katıldı… | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

Necmettin KARA “MENDERES’in” ölüm yıldönümü törenine katıldı…

ESKİ BAŞBAKAN ADNAN MENDERES’İN ÖLÜM YILDÖNÜMÜN DEMOKRAT PARTİ ŞANLIURFA İL 2.BAŞKANI NECMETTİN KARA’DA KATILDI

Başkan Kara,Adnan Menderes ölüm yıldönümünde unutulmadı

Eski Başbakan Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan için idam edilişlerinin 58.yılında tören düzenlendi
Eski Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan için idam edilişlerinin 58.yılında İstanbul’daki Anıt Mezar’da anma töreni düzenlendi. Törene Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin,yanı sıra Demokrat Parti Şanlıurfa İl 2.Başkanı Necmettin Kara,eski milletvekilleri ve çok sayıda Demokrat Parti’liler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal ,anıt mezara çelenk bıraktı.
Başkan Kara,, yarım asırdan fazla olan,bugün yaşanılan günün Türkiye’nin yakın tarihi açısından kara bir gün, Türkiye’nin demokrasisi açısından ayıplı bir gün olduğunu ifade ederek, “Bu ayıplı günün yıllarca bayram olarak kutlanması da en azından bu elim olay kadar ayıplı bir gündü. Bu güne takılıp kalmayacağız. Buradan çıkaracağımız dersler var. Bu derslerle geleceğimizi aydınlatacağız. İnanıyoruz ki bundan böyle son sözü de millet söyleyecek, son kararı da millet verecektir” diye konuştu.

Necmettin KARA “MENDERES’in” ölüm yıldönümü törenine katıldı… Necmettin KARA “MENDERES’in” ölüm yıldönümü törenine katıldı… Necmettin KARA “MENDERES’in” ölüm yıldönümü törenine katıldı…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ