Mahkeme kararı çıktı, HDP'de büyük Şok. | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

Hoş Geldiniz. 14.10.2019

Mahkeme kararı çıktı, HDP’de büyük Şok.

Şanlıurfa’da HDP’nin üzerinde Kürtçe “Savaştan Sonra Barış Bizimdir” yazılı afiş ve pankartları mahkeme kararıyla kaldırıldı!

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP’nin kentin çeşitli bölgelerine astığı ve üzerinde Kürtçe “Savaştan sonra barış bizimdir” yazılı afiş ve pankartlarda, “terör propagandası” yapıldığı gerekçesiyle mahkemeye başvuruda bulundu.

Başvuruyu değerlendiren 2. Sulh Ceza Mahkemesi, söz konusu afişlerin kaldırılmasına karar verdi.

 

HDP’nin, 31 Mart yerel seçim propagandası kapsamında, kentin muhtelif yerlerine astığı Türkçe ve Kürtçe yazılı pankart ve billboardları, taşıdığı anlam yüzünden toplatıldı.

“SAVAŞTAN SONRA BARIŞ BİZİMDİR”

Şanlıurfa 2’nci Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebi üzerine HDP’nin seçim propagandası için kullandığı ve üzerinde Kürtçe ‘Li Diji Şer Aşiti’ yazılı pankart ve billboardlara ‘Savaştan sonra barış bizimdir’ anlamı taşıdığı ve Türk Medeni Kanunu’nun TMK) 7’nci maddesinin ihlal edildiği gerekçesiyle el koydu. Karar sonrası pankartlar söküldü.

Mahkeme kararı çıktı, HDP’de büyük Şok.

PANKARTLAR SÖKÜLDÜ

Hakimliğin kararının ardından il merkezi ve ilçelerde asılı olan afişler, polis ekiplerince kaldırılarak, el konuldu. Pankartların sökülmesine, HDP yöneticileri tepki gösterdi.

 

PANKARTLAR TOPLATILDI

Güvenlik güçleri, kent merkeziyle ilçelerdeki afiş ve pankartları topladı. (AA)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ