Kızılay şube başkanlığına Dr. Ahmet Hamdi İNAN seçildi. | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

Hoş Geldiniz. 21.10.2019

Kızılay şube başkanlığına Dr. Ahmet Hamdi İNAN seçildi.

Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanlığı, bugün saat 10.00’da Şair Nabi Konferans Salonu’nda olağan kongresini gerçekleştirdi.

Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanlığı, bugün saat 10.00’da Şair Nabi Konferans Salonu’nda olağan kongresini gerçekleştirdi.

Şube başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin seçileceği ve tek liste halinde gidilen seçimde Dr. Ahmet Hamdi İnan, Ahmet Elçi’den görevi devralarak Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı seçildi.

Kongreye Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in yanı sıra Kızılay üyeleri katıldı.

“Elimizden geleni yapacağız”
Kızılay Şanlıurfa Şubesi’nin yeni Başkanı Dr.Ahmet İnan ise, “Aldığımız bayrağı ekip olarak daha yükseklere taşımak için elimizden geleni yapacağız. Seyirci kalmayı değil, gönüllü olmayı,ben değil biz olmayı tercih ediyoruz. Yok etmek yerine yaşatmanın dünyasına, gönüllüler dünyasına davet etmek istiyorum. Kızılay’ı tanıtmak ve gelirleri arttırmak için çeşitli projeler geliştirerek, maddi durumu yetersiz olan vatandaşlarımızı Kızılay’la buluşturacağız” diye konuştu.
Kızılay Şanlıurfa Şubesi’nin yönetiminde ise şu isimler yer aldı;
Başkan Dr Ahmet Hamdi İnan
Fehmi Çakır
Mehmet Emin Kaydı
Neşet Uçkan
Mehmet Kılıç
Ali Rastgeldi
İbrahim Halil Sezgin

AHMET İNAN KİMDİR?
1952 Yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk ve ortaokulu Şanlıurfa’da okudu. 1968 Yılında Urfa Lisesini birincilikle bitirip Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine başladı. 1975 Yılında mezun oldu ve Taksim İlk yardım Hastanesinde ihtisasa başladı. 1980 Yılında Genel Cerrahi Uzmanı oldu. Askerliğini Kayseri Askeri Hastanesinde Uzman Teğmen olarak yaptı. 1981 Yılında Şanlıurfa Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak göreve başladı. 10 Yıl Başhekim olarak idari görevde bulundu. Özel Şanmed Hastanesi kurucularından olup, hastane başhekimliği görevini yürütüyor. Halen aynı Hastanede Operatör Doktor olarak görev yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Yerli ve yabancı Tıp dergilerinde makaleleri yayınlanmıştır. Ulusal Cerrahi Derneğine, Türk Kolon ve Rectum Cerrahi Derneğine, Hepatico-bilier Cerrahi Derneğine, Ulusal Endoskopik-Laparaskopik Cerrahi Derneğine, Endokrin Cerrahi Derneğine üye olup, Şanlıurfa İlahiyat Vakfı ve Şurkav Vakfı Mütevelli Heyetinde aktif olarak çalışmaktadır. Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı merhum M. Akif İnan’ın kardeşidir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ