Kirpikleri uzun ve kabarık hale getirme | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

21.03.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Kirpikleri uzun ve kabarık hale getirme

Uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak istemeyen bir kızı bulmak zor. Ama doğa, herşeyi değil.

Eğer kirpikleriniz ifadesiz görünüyorsa ve maskara olmadan tamamen görünmezse, görünüşünüzü ifade etmenin en kolay yolu ortaya çıkmaktadır. Ancak bu, her beş haftada bir yapılması gereken oldukça pahalı bir prosedürdür. Sonuç olarak, bir yıl içinde oldukça iyi bir miktar toplanacak. Ek olarak, düşük kaliteli uzatma kirpiklere zarar verebilir.

Doğal kirpiklerin iyi görünmesi için günlük bakım ihtiyaçları vardır. Her şeyden önce menünüze bakın. Diyette gerekli tüm vitamin ve mineralleri içermelidir. Kirpik için özellikle önemlidir A, E vitaminleri, doymamış yağ asitleri, proteinler.

Makyajı çıkarmayı ihmal etmeyin. Bir grup yararlı maddenin bulunduğu en pahalı maskara bile, saatin etrafındaki kirpikler üzerinde kalmamalıdır. Kaliteli makyaj temizleyicinin yanı sıra uygun yağları kullanmak en iyisidir. Örneğin, maskara badem veya zeytinyağı ile yıkanabilir. Pamuklu ped üzerine konulmalı ve birkaç kez kapalı bir göz kapağında tutulmalı ve yağın göze girmemesi sağlanmalıdır.

Yatmadan önce, kirpiklerinizi besleyici yağlar uygulayın. Şimdi yağların hazır karışımlarının çok geniş bir yelpazesi uygun bir pakette – herhangi birini seçebilirsiniz. Kompozisyon çeşitli oranlarda farklı yağlar olabilir: teker, dulavratotu, sedir, badem, hindistancevizi. Kural olarak, bir araçta iki veya üç tür yağ vardır. Karışımı kendiniz hazırlayabilir veya bu yağlardan herhangi birini ayrı olarak kullanabilirsiniz.

Kural olarak, bir ayda yağ uygularken, kirpikleriniz daha belirgin hale gelecektir. Ancak, uzun kirpiklere sahipseniz veya başka sebeplerden dolayı hasar gördüyseniz, biraz daha beklemek zorunda kalacaksınız.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ