DOLAR 6,7258
EURO 7,5277
ALTIN 376,64
BIST 108.229
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Şanlıurfa 33°C
Çok Bulutlu

Kent İçi Ulaşım

Kent İçi Ulaşım
06.02.2016
2.015
A+
A-

Şanlıurfa’da şehir içi ulaşım otobüs, minibüs ve taksilerle sağlanıyor. Ancak kent içinde görülmesi gereken birçok nokta yürüme mesafesinde olduğu için, bu ulaşım araçlarınızı kullanmanıza pek de gerek kalmamaktadır.

En azından yolda yürüken tanıdıklarınıza rastlamak beraber bir çay yudumlamanın ayrı bir lezzeti var.

Ulaşım

Şanlıurfa’da, şehir içi ulaşım hizmetlerini zamanında, konforlu, ekonomik, insana saygılı, çevreye duyarlı, yenilikçi bir işletmecilik anlayışı ile sürdürmekteyiz. Şanlıurfalıları, işine, okuluna, evine ve sevdiklerine güvenle ve huzurla ulaştırmak bizim asli vazifemizdir.

Belsan A.Ş., Şanlıurfa Belediyesi’nin 10.02.2011 tarihli ihalesine katılmak suretiyle “Belediye Denetimli Özel Halk Otobüsü İşletilmesi” işini günümüze kadar aldığı ihaleler ile kesintisiz olarak devam ettirmektedir. Belsan A.Ş. bünyesinde bulunan araçlar, Büyükşehir Belediyesinde katılan araçlar ve kiralama yoluna giderek filosuna kattığı araçlarla her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Bu şekilde toplam 303 araçlık filoya sahip olan Belsan A.Ş. sözleşme gereği akıllı bilet (URFAKART) sistemini ve araçlara monte edilen teçhizat vasıtasıyla merkezi kamera izleme sistemini ile Şanlıurfa şehir içi toplu taşıma hizmetini yerine getirmektedir.

Her yönüyle fark oluşturan yeni uygulamalarıyla şehir içi toplu taşıma hizmet kalitesini yükseltmeye başlayan Belsan A.Ş. gelen talepler doğrultusunda daha önce aynı konuda faaliyet gösteren muhtelif kooperatiflere bağlı olarak hizmet veren 3.şahıslara ait bazı araçları (belirlenen asgari nitelikleri taşımaları koşuluyla) hatlarıyla birlikte kiralayarak filosunu güçlendirmiştir.  Ulaşılan durum itibariyle, günlük ortalama taşınan yolcu sayısı 180.000 ‘ e,  “URFAKART” kullanıcı sayısı da 600.000 gibi ciddi bir seviyeye ulaşmıştır.

Belsan AŞ. ulaşımdaki faktöründen önce bölgedeki ulaşım ile ilgili memnuniyet derecesi çok ciddi anlamda olumsuz iken, şirketimizin bu konuda faaliyet göstermesinden sonra Belsan A.Ş. toplu taşıma hizmetlerinden yararlananların memnuniyet oranının  her geçen gün arttığı görülmüştür.

Belsan A.Ş. den önce Şanlıurfa toplu taşıma hizmeti özel halk otobüsü işletmeciliği ile iştigal eden 3. şahısların keyfi uygulamalarından kaynaklanan vatandaş mağduriyetinin giderilmesi ve toplu ulaşımın hizmet kalitesinin yükseltilmesi suretiyle yapılan çalışmalar neticesinde ulusal çapta Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi birçok ödüle layık görülmüştür.

Belsan A.Ş. benimsediği değerler ve sahip olduğu vizyonu ışığında paydaşlarının da memnuniyetini öngörmekte dolayısıyla misyonu gereği icra ettiği fonksiyonun bilincinde olarak; toplu ulaşımda toplam kalitenin yükseltilmesini hedeflemekte ve tüm paydaşlarıyla bu ortak zeminde buluşup işbirliği yapmayı arzu etmektedir.

YORUMLAR
  1. Figen dedi ki:

    urfanın tanıtımında büyük katkı sağlıyorsunuz sayfanızı beğenerek takip ediyorum urfamız yöneticilerine teşekkür ederim.