Kahve, güzelliği korumak için kadınlara yardım edecek | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

21.03.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Kahve, güzelliği korumak için kadınlara yardım edecek

Kahve içmenin en gizemli deri hastalıklarından birini geliştirme riskini önemli ölçüde azalttığı bulunmuştur.

Kahve içmenin en gizemli deri hastalıklarından birini geliştirme riskini önemli ölçüde azalttığı bulunmuştur.

Çin’den bilim adamları kahve severlerin rosacea gelişme riskinin azaldığı sonucuna vardı. Çalışmaları çoğu zaman hastalığın ayda bir fincandan daha az kahve içen kadınlarda geliştiğini gösterdi.

Rosacea, kızarıklık, deskuamasyon, ödem, inflamasyon, püstül ve kan damarlarının dilatasyonu ile karakterize olan kronik bir deri hastalığıdır. Hastalık herhangi bir faktörden kaynaklanabilir ve daha sonra elimine edildiğinde tedaviye etkili bir şekilde uygulanabilir, ancak çoğu durumda hastalığın nedeni bilinmemektedir ve rozasinin tedavi edilmesi çok zor hale gelmektedir.

Bu hastalık neredeyse genel sağlık durumunu etkilemez, ancak görünüşünü büyük ölçüde bozabilir – birçok kusurun makyajla gizlenmesi neredeyse imkansızdır. Çoğu zaman, rosacea 30 yaşın üstündeki kadınlarda teşhis edilir, ancak araştırmacılar hastalığın yaş, cinsiyet veya ten rengi ile ilişkili olmadığından emin olurlar.

Çinli uzmanlar 80 binden fazla kadının tıbbi verilerini analiz ettiler, durumlarındaki değişiklikler, alışkanlıklar ve diyetler uzun bir süre izlendi. Sonuç olarak, kahveyi içmeyi seven kadınların, rosacea geliştirmekte% 30 daha az içki içmediği veya çok nadiren yaptıkları ortaya çıkmıştır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ