İyilik Meleği Yine İşbaşında | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

22.03.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

İyilik Meleği Yine İşbaşında

Koli koli sevgi gönderiyoruz, İstanbuldan Siirt’e Ben giydim, kardeşlerimde giysin.

Yedi Kardeş Anadolu Platformu Başkanı Reyhan Aydın, 2016 yılında ilki gerçekleştirilen kampanyanın bu yıl ikincisini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek ” Ramazan Ayı, yardımlaşma ve paylaşma ayıdır. Bu vesileyle hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını, ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırmak adına ” Ben giydim, kardeşlerim de giysin ” kampanyamızı tekrarlıyoruz. Kullanılmış temiz kıyafetleri, Ramazan Ayı içerisinde inşallah Siirt’e ulaştıracağız. Geçen sene ilkini gerçekleştirdiğimiz kampanyadan çok olumlu geri dönüşler aldık. Eruh Kızılay İlçe Başkanı Abdulgaffar Dayanan bey ile Yedi Kardeş Anadolu Platformu’nun koordineli çalışmasıyla gerçekleşen kampanyayı her sene tekrarlayarak, geleneksel hale getirmek asıl hedefimiz ” dedi.

Aile bütçesine katkı sağlamak adına, kullanılmış kıyafetlerin geri dönüşümünün önemine değinen Reyhan Aydın ” Bir çoğumuz çocukluk yıllarında abimizin yada ablamızın kıyafetlerini kullanmışızdır. Geleneksel aile yapımızda bu durum son derece doğal ve önemli. Ekonomiye katkı sağlamak adına da son derece faydalı. Lütfen kullanılmış temiz kıyafetleri atmayalım. Bir kenarda biriktirelim. Bir gün bu kıyafetlerin ihtiyaç sahibi kardeşlerimize katkı sağlayacağını unutmayalım. “ açıklamasında bulundu.

AVRUPA’DA SİSTEM TIKIR TIKIR İŞLİYOR

Yedi Kardeş Anadolu Platformu Başkanı Reyhan Aydın, Avrupa’da kullanılmış temiz kıyafetlerin konteynerlerde toplanıp değerlendirildiğini altını çizerek “ Avrupa’nın bir çok ülkesinde konteyner sistemiyle kıyafetlerin geri dönüşümünü sağlanıyor. Halkın çok rahat ulaşabildiği noktalardaki kıyafet ve ayakkabı konteynerlerine bırakılan kullanılmış kıyafetler, görevli kişilerce tasnifi yapıldıktan sonra, mağazalarda ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılıyor. İhtiyaç sahipleri mağaza konforunda kıyafet ve ayakkabı ihtiyaçlarını kendi istekleri doğrultusunda gideriyor. Hemen hemen her semtte bu tür mağazalara rastlamak mümkün. Sosyal sorumluluk projeleri noktasında son derece etkin ve etkili bir çalışma sistemi oluşturulmuş. Hedef kitleye de ulaştırma noktasında hiç bir sorun yaşanmıyor. Kısacası sistem tıkır tıkır işliyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de kıyafet konteyner sisteminin Kızılay öncülüğünde yapıldığını ifade eden Aydın” Ülkemizde de kıyafetlerin toplandığı konteynerleri görüyoruz. Kızılay bu işin öncülüğünü yapıyor. Sistemin özellikle büyükşehirlerde yaygınlaşması gerektiğini düşünüyorum. Mesela okullara konulacak konteynerde kullanılmış kıyafetlerin daha fazla toplanacağı kanaati içindeyim. Öğrencilerimizin bu tür sosyal sorumluluk projelerine fazlasıyla ilgili olacağına eminim. Bu noktada Milli Eğitim Bakanlığı ile Kızılay’ın ortaklaşa bir projede buluşması en büyük temennim. Umarım en kısa sürede gerçekleşir” dedi.

YEDİ KARDEŞ ANADOLU PLATFORMU’NUN SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ DEVAM EDECEK

Yedi Kardeş Anadolu Platformu Başkanı Reyhan Aydın, platform olarak sosyal sorumluluk projelerine aralıksız devam edeceklerini söyledi.

Başta eğitim olmak üzere, sosyal sorumluluk projelerine destek vermeyi temel ilke edindiklerini ifade eden Aydın “ Onlarca projeyi başarıyla gerçekleştirdik. Başta eğitim olmak üzere, sosyal sorumluluk projelerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza elimizi uzattık. Karınca, kararınca onların dertlerine derman olmaya çalıştık. Şükürler olsun ki İyilik kervanımız hep yollarda…Halka hizmet, Hakk’a hizmettir. Bizim düsturumüz bu. Tabi ki bu organizasyonlar bir ekip çalışması. Fedakar, hayırsever vatandaşlarımızın desteği bizim en büyük hazinemiz. Ramazan Ayı’nda insanlarımız bir hayıra vesile olmak adına adeta canla başla çalışıyor. ” Ben giydim, kardeşlerim de giysin ” kampanyasında emeği geçen tüm kalbi güzel arkadaşlarıma teşekkür ederim. Yardımlarını esirgemeyen bize lojistik destek sağlayan Alkanlar Elektrik A.Ş Yönetim Kurulu ve Hakan Alkan Beyefendiye Ayhan Budak Beyefendiye, Arzu üretener, Zeynep Zehra Yılmaz, Sema Şahin,Firdevs Ayyıldız, Meltem Kalpakçı, Özlem Armağan, Olcay Mürtezaoğlu, Ceyda Tokçuoğlu,Vildan Gökalp Yedi Kardeş Ümraniye temsilcisi Sebahat Kızılkaya hanımefendilere ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. İYİ Kİ VARSINIZ… ” ifadelerini kullandı.

İyilik Meleği Yine İşbaşında

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ