İstanbul belediyesi Siverekte | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

26.05.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

İstanbul belediyesi Siverekte

Toplumsal Uzlaşı ve Barış Derneği

(TUB-DER)  Başkanı Kenan Karataş sosyal medya hesabından önemli açıklama yaparak Şanlıurfa’da bulunan yerel basını paylaşıma davet etti.

Karataş açıklamasında,

Belki inanmayacaksınız, yıllardır gündeme getirdiğim ama çözüme kavuşturamadığım engelli vatandaşlarımızın yaşadığı köyün yolunu İstanbul ilçe belediye başkanıyla yaptığımız sohbet esnasında dile getirdim. Başkan anlattıklarımızdan etkilendi ve aynen şunu ifade etti ” Söz konusu ilgili belediyeler farklı partilerden olduğu için aramam doğru olmaz. Siz Urfa’ya gidince Vali ile görüşün oda çözüm bulamazsa, biz özel olarak o yolu yapmak için elimizden geleni yapacağız”

Şimdi bizim yankesiciler bu duruma gülüyor olabilir. Ama 6 ay zarfında Siverek‘te İstanbul ilçe belediyesinin iş makinelerini görünce müsait yerleriyle gülmeye devam etsinler. Gerçi bay bay zamanı geldi ya..

Raporlar:
1-% 90 zininsel engelli
2- % 80 makineye bağlı
3- % 70 bedensel

Haberci arkadaşlar aday trafiğini bir süre ertelese bu konuyu gündeme taşısa ve hayır kazansa diyorum. İstanbul’da ki belediye başkanıyla ve raporlu insanlarla sizleri görüştürebilirim. Hadi arkadaşlar İstanbul belediyesi Siverek’te engellilerin yaşadığı yolsuz köye yol yapmaya geliyor diye manşet yapalım.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ