iPhone X'in ekran değişim fiyatı can yakacak | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

24.06.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

iPhone X’in ekran değişim fiyatı can yakacak

Oldukça yüksek olan ekran değişim ücreti, pek çok kullanıcının canını yakacak gibi duruyor.

Apple’ın büyük ses getiren akıllı telefonu iPhone X, pek çok yönüyle ilgi çekmişti. Telefonun sahip olduğu ekran yapısı, iPhone dünyası için bir devrim niteliği taşırken, cihazdaki FaceID gibi yeni nesil teknolojiler de telefon dünyasına yeni bir soluk getirme iddiasında.

Ülkemizdeki satış fiyatı kısa süre önce Apple Türkiye tarafından açıklanan telefonun ₺6.099 başlangıç fiyatı bulunuyor. 64 GB model olan ₺6.099 fiyatla satılıyor. 256 GB olan modeli tercih etmek isteyen kullanıcıların ise ₺6.899 gibi devasa bir rakamı ödemesi gerekiyor. Şu anda telefon piyasasında yaygın olarak satılan en pahalı telefon olan Apple’ın yeni telefonları, teknik servis fiyatlarıyla da can yakıyor.

Telefonun ekran oranım ücreti iPhone 8’in ekran değişim ücretinden tam %65 daha pahalı. 279 dolarlık bir ekran değişim ücretine sahip olan telefonun ekranı bir şekilde kırılırsa tam 279 dolar ödemek durumundasınız. Tabi ki bu ücret genişletilmiş garanti hizmetiniz veya sigorta hizmetiniz yoksa karşınıza çıkıyor. Eğer genişletilmiş garantiniz varsa ve onarım hizmeti bu garantiye dahilse ücretsiz şekilde ekranınızı değiştirebilirsiniz.

iPhone X’un 279 dolar olarak açıklanan ekran değişim ücreti tabi ki Amerika için geçerli. Amerika için iPhone 6’nın ekran değişim ücreti 128 dolar, X ile birlikte tanıtılan 8 modeli içinse 169 dolar dikkat çekmekte. Ülkemizde geceden sabaha değişen dolar kuruyla ülkemizdeki rakamları tahmin etmek ise çok güç.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ