Hangi gıdalar bağırsakları temizlemeye yardımcı olur? | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

Hoş Geldiniz. 15.09.2019

Hangi gıdalar bağırsakları temizlemeye yardımcı olur?

Modern dünyada, bağırsaklarımızın zor zamanları vardır – sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam tarzı ve zayıf ekoloji çalışmalarını büyük ölçüde zorlaştırır. Bağırsaklarınıza nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Modern dünyada, bağırsaklarımızın zor zamanları vardır – sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam tarzı ve zayıf ekoloji çalışmalarını büyük ölçüde zorlaştırır. Bağırsaklarınıza nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Bağırsakta, besin maddelerinin son emilimi gerçekleşir, ancak aynı zamanda sadece gıda artıklarının değil, aynı zamanda bakterilerin, toksinlerin ve aşırı nemin de uzaklaştırılmasından sorumludur. Bu nedenle, tüm süreçlerin normal bir şekilde gerçekleşmesi çok önemlidir. Aksi takdirde, sandalye ile ilgili zorluklardan kanser gelişimine kadar çeşitli sorunlar olabilir.

Tabii ki, bağırsak sağlığının temeli – doğru beslenme. Ancak herkesten uzakta düşünceli ve dengeli bir diyete sahip olabilir, ancak çoğu insan diyetlerinde çok sorumlu değildir. Ama bu durumda bağırsaklara yardım edebilirsin.

Yeterince su içtiğinizden emin olun. Sadece bağırsaklara değil, aynı zamanda başka organlara da ihtiyaç vardır. Nem eksikliği, fekal taşların oluşumuna ve aynı zamanda besinlerin emilimine yol açabilir. Size de neşe vermeyecek.

Diyet lifleri bağırsakları temizlemeye yardımcı olur. Bunların birçoğu taze sebzeler, meyveler, fındık, kepekli tahıllar, mantarlar. Bu nedenle, her gün en az bir sebze ya da meyve yemek çok önemlidir. Onları çiğ etmek daha iyidir, ama yemek yapabilirsiniz. Isıl işlem sırasında, lifin çoğu pişirme sırasında ve ızgarada hızlı kavurma sırasında tutulur.

Fermente süt ürünleri de bağırsaklar için yararlıdır. Mikroflorayı geri kazanmaya yardımcı olan mikroorganizmalar içerirler. Yağlı süt ürünlerinde yer almamalı ve sütü tolere edemiyorsanız, doktor gerekirse mikroflorayı iyileştirmek için ilaç önerecektir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ