Google aniden çalışmayı bırakırsa ne olacak? | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

26.05.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Google aniden çalışmayı bırakırsa ne olacak?

Google’a ve hizmetlerinin çoğuna alıştık, hizmet zaten hayatımızın bir parçası haline geldi.

Google’a ve hizmetlerinin çoğuna alıştık, hizmet zaten hayatımızın bir parçası haline geldi. Ve bu çok şaşılacak bir durum değil. Amerikan şirketi, kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için her zaman rahat bir erişilebilir araçları kullanmaya çalıştı. Google, çalışmasını yarım saatliğine sona erdirirse ne olur?

İnterneti kaybettim

Birçok kullanıcı internet bağlantısını kontrol etmek için Google ana sayfasını kullanır. İnternet erişimi kaybolduysa ve sağlayıcı sorunun çözüldüğünü söylese, kullanıcının internet bağlantısını kontrol etmek için kullandığı ilk şey Google ana sayfasını açmaktır.

Aslında, teknikten metapsikolojik olanlara çeşitli nedenler vardır. Teknik açıdan bakıldığında, Google’ın sayfası çok kolay. En az çaba harcayarak hızlı bir şekilde indirmenize izin veren minimum komut dosyaları ve diğer öğeler içerir. Metafizik neden, Google’ın arama motorunun hayatlarımıza derin bir şekilde entegre edilmesinde yatmaktadır. 2018 istatistiklerine göre, ortalama bir statik İnternet kullanıcısı Google’a günde 76 kez arama sorgusu yapıyor.

Dolayısıyla, Google arama motorunun yayınlanmasının ilk birkaç dakikasında, pek çok kişi İnternet’i olmadığını düşünecek.

2013 yılında hizmet sadece 120 saniye için kapatıldı ve bu da dünya genelinde İnternet trafiğinde% 40’a varan bir düşüşe neden oldu. 2018’de, İnternet kullanıcılarının zaten çok daha büyük olduğu gerçeği göz önüne alındığında, tüm servislerin bu şekilde durması, İnternet kullanıcıları arasında toplam kaosa neden olacaktır. İnsanların İnternet bağlantısına sahip olduklarını anlayana kadar sadece birkaç dakika sürecektir. Sadece Google çalışmıyor.

Arama Durumu

Google, dünyanın en popüler arama motorudur. Tabii ki, farklı ülkelerin kendi yerel arama motorları var. Örneğin, Rusya’da Yandex, Çin’de Baidu ve Kore’de Naver var. Google’daki geçici sorunların tümü, aynı zamanda, herkes aynı zamanda, ünlü arama hizmetine alternatifler aramaya başlayacağından, tüm pazarda büyük bir etkiye sahip olacaktır. Google’ın pazar payı% 91 gibi yüksek olduğundan, platformun değişimi o kadar uygun olmayabilir.

Google aniden çalışmayı bırakırsa ne olacak?

Daha ayrıntılı bakarsanız, böyle bir arıza iş tarafını etkileyebilir. Sonuçta, Google gibi arama motorları reklamcılıkta kazanır. Reklam platformu ile ilgili herhangi bir sorun, PPC ekosisteminin çalışmasını zorunlu olarak etkileyecektir (“tıklama başına ödeme”). Arama trafiği, Bing gibi başka bir arama motoruna gittikçe, tıklama başına fiyat önemli ölçüde artar. Tüm bunlar arz ve talep mekanizmasından kaynaklanıyordu: Bing’in arama talebi çok daha düşüktü ve reklamverenler belirli bir tutar ödemek zorunda kaldılar. Bing’in% 5 pazar payına sahip olduğu göz önüne alındığında, Google’dan gelen yoğun arama trafiği akışı, talebi daha geniş bir ölçekte önemli ölçüde değiştirecektir. Bununla birlikte talep değişecek ve tıklama başına maliyet artacaktır.

Arama motoru pazarlaması borsa gibi bir şeydir. Konunun en üstünde kalmak ve olabildiğince etkili olmak için sürekli olarak bahis yapmak gereklidir. Tüm reklam atmosferini değiştirmek için 30 dakika yeterlidir. Ve bu sefer doğru reklam stratejisini planlamak için çok az.

Çin’de, Baidu ülkedeki en popüler arama motoru olduğunda Google’ın yasaklanması nedeniyle bu senaryo hariç tutulmuştur.

Hareketle ilgili problemler

Google Haritalar, dünyanın en popüler çevrimiçi haritasıdır. 2017 yılında bu uygulamanın aktif kullanıcı sayısı 2 milyar olup, bu sayı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Ayrıca, Google Haritalar, Ola ve Uber ile ortak çalışıyor.

Google aniden çalışmayı bırakırsa ne olacak?

Sadece Google Haritalar’ın yarım saat çalışmayı durdurduğu durumlarda yollarda ne kaosun görüneceğini hayal edin. İnsanlar bu hizmeti hareket halindeyken kullanıyor. En iyi rotayı bulmaya ve trafik sıkışıklığından kaçınmaya yardımcı olur. Yani, Google Haritalar’da herhangi bir arıza meydana gelmesi trafik kurallarının ihlaline yol açacak ve hatta trafiğin tamamını durduracaktır.

Google hizmetleriyle ilgili sorunların olasılığı nedir?

Böyle bir gelişimin olasılığı oldukça küçüktür, ancak yine de mümkündür. Google, 2,5 milyondan fazla sunucudan oluşan bulut barındırma ekosistemini kullanıyor. Bu teknoloji, Google için mükemmel bir seçimdir, çünkü ilk etapta yüksek düzeyde bir ölçeklenebilirlik sağlayacaktır. Ayrıca, böyle bir sistem güvenilirdir. Bir veya daha fazla sunucu bozulursa, diğer sunucular kendi yerinde olabilir. Ancak, çok sayıda sunucu başarısız olursa, hizmeti kapatma olasılığı artacaktır.

Elbette, bu, Google’ın arama motorunun kısa vadede başarısız olmasının tüm sonuçları değildir. Sadece Facebook ve Instagram’in nasıl görüneceğini hayal edin – servis arızalarıyla ilgili yüzlerce haber ve hikaye. Bununla birlikte, bu üç senaryo gelişmesi, durumun dehşetini ve tüm toplumun İnternet teknolojileri üzerindeki bağımlılığını anlamak için yeterlidir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ