Erdem Reklama Yatırılan Milyonları Sordu? | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

Hoş Geldiniz. 14.10.2019

Erdem Reklama Yatırılan Milyonları Sordu?

Bu harcamalar ne için?

​​Erdem, Reklama Yatırılan Milyonları Sordu
Serhat Erdem dört yılda alacakları maaşın onlarca katı reklam parası yatıran adaylara, “Siz bu zararı nereden karşılayacaksınız.” diye sordu.

Karaköprü Bağımsız Belediye Başkan Adayı Serhat Erdem, yaptığı açıklama ile diğer adayların reklama yatırdığı devasa ücretlerin nasıl geri alınacağını sordu. Erdem, her adayın yaklaşık 2 milyon para harcadığını ancak aldığı maaşlarının bunun yarısı bile olmadığını belirterek, harcadıkları diğer paranın nereden kazanılacağını sordu.
Reklama yatırılan milyonları neyle karşılayacaklar

Sosyal medyadan yaptığı açıklamada Belediye Başkan Adaylarına soruyorum; bir belediye başkanı görev süresi boyunca toplam alacağı maaş 540 bin civarıdır.

Seçim sürecinde reklama yatırılan para ise ortalama 2 milyon yani eski para ile 2 trilyondur. Peki geriye kalan 1460 Bin TL zararı nereden çıkaracaklar. Acaba bu adaylar bunun bir açıklamasını yapabilecekler mi?” diyerek yapılan harcamaların neden yapıldığını sordu.

Bu kadar harcama ne için
Yapılan bu harcamaların israf ve israfın da haram olduğunu belirten Erdem, “Düşün dört yıllık görev sürenizde alacağınız maaşın onlarca katı parayı sadece reklama veriyorsunuz. Bunun getirisi size ne olacak. Neden bu kadar para harcıyorsunuz. Paranız çoksa gidin onunla fabrika kurup gençleri istihdam edin. Yoksa siz bu paranın onlarca katını başka yerlerden çıkarmayı mı düşünüyorsunuz?”dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ