En iyi telefon tasarımları | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

20.04.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

En iyi telefon tasarımları

Belirli bir markanın yeni bir akıllı telefonunun her sunumunda, yeni akıllı telefonun benzersiz özellikleri hakkında bilgi veriyoruz ve insanlık tarihinde dünyanın en iyi akıllı telefonu olmasını sağlıyoruz.

Belirli bir markanın yeni bir akıllı telefonunun her sunumunda, yeni akıllı telefonun benzersiz özellikleri hakkında bilgi veriyoruz ve insanlık tarihinde dünyanın en iyi akıllı telefonu olmasını sağlıyoruz. Bu bir iştir, birkaç yıl içinde bu akıllı telefonun hata yapıp çimdikleyeceğini söyleyemezler. “Tarihin en iyi telefonu” kavramı, objektif bir kavram değildir. Fast Company’nin baskısı uzmanlara sordu: İnsanlık tarihinde ne tür bir telefon tasarımı en iyi çağrılabilir? Hızlı Şirket’in düzenlediği:

 

BlackBerry

“BlackBerry telefonları hakkında ne söylenirse gelsin, ama çılgın popülerliği halkı şu şekilde kanıtlıyor: en iyi tasarım her zaman en güzel ya da rafine edilmiş anlamına gelmez. En iyi tasarım rahat bir tasarıma sahiptir. Basit bir arayüz ve minyatür bir klavyeyle, BlackBerry telefon mesajlaşma ve arama için mükemmeldir, artık yok. Kelimenin doğrudan anlamında üretkenlik araçlarıydı. Şimdi, modern dokunmatik telefonlar ile onları eşitleyelim – güzel cam Çok fazla boş zaman çekerken, daha hızlı çalışmanıza izin veren dikdörtgenler. Blackberry akıllı telefonlardaki stil eksikliği bir avantajdı: telefonu ertelemenin ve arkadaşlarla birlikte bara gidip, sadece bir iş e-postası veya e-posta gönderdikten sonra, ”diyor Fast Company’nin kıdemli editörü Suzanne LaBarre.

 

Enorme

“En sevdiğim telefon şüphesiz Ettore Sottar ve Devid Kelli tarafından geliştirilen Enorme. Ben hala soyutlama ve gücü bir araya getiren garip görünüşünü seviyorum. Türünün sadece bir tanesi güzellik standartlarının nasıl değiştiği hakkında bir hikaye anlatır, çünkü güzellik, dikkatinizi kendinize çeken ve bir şey istemenizi isteyen her şeydir. Ama burada da bazı gerilim var. Kelly, Ideo’nun kurucusuydu. O ana biri oldu modern tasarım felsefesinin öncüsü. Tasarımın özünün, kullanıcının ihtiyaçlarına saygı duymasını savunuyor. Suttarlar tamamen farklı fikirleri vaaz etti. Sanatçının tasarımcısı olarak kendi vizyonuyla yönlendirdi. Kelly ve Suttars, tasarım fikirlerini tek bir cihazda mükemmel bir şekilde birleştiren bir telefon yaptı, “diyor UX tasarımcısı ve” Kullanıcı Dostu “yazarı Kliff Kuang.

 

iPhone (ilk nesil)

“Favori telefonum ilk nesil iPhone. Diğer tüm telefonlardan belirgin bir şekilde farklıdır. Apple, telefon tasarımında büyük bir adım atmış, belki de insanlık tarihinde ürün tasarım tarihinin en büyüğüdür. Piyasaya sürülen her telefon şimdi Apple’ın ürünlerini kopyalamaya çalışıyor, “dedi Stefan Sagmeister, Partner Sagmeister & Walsh.

 

İphone 3G

Motorola RAZR için popüler oldu ve akıllı telefonların öncü oldu telefon, – “En iyi iPhone iPhone 3G idi. Metal kapaksız ilk plastik iPhone olarak hatırlandı. Kalınlığı ve yuvarlatılmış olması sayesinde elinizde tutmanın verdiği bir zevkti. İPhone 3G, sizin için yapılmış gibi elinizde yatıyor. İPhone 4 çok keskin ve ince kenarı ile ellerini kesti. Apple sadece iPhone 7’de yuvarlak kenarlara döndü. İPhone 3G, güzel bir tasarımdan daha büyük bir şeydi. Steve Jobs’un mobil kullanıcılar arasında popülerlik kazanmaya başlaması onunla birlikteydi. Hızının Wi-Fi olmadan internette oturmasına izin verdi, “dedi Hızlı Şirket’in kıdemli yazarı Mark Wilson.

 

İphone 4

“2016’ya kadar iPhone 4 ile yürüdüm. Her avuç içinde ve en sevdiğiniz sırt çantasının yan cebinde mükemmel şekilde takılan küçük, mükemmel bir cihazdı. Sonra bir parmak izi tarayıcım yoktu, iCloud bulutunun dolu olduğu mesajını almadım. Ekran şimdi benzer cihazlardan çok daha küçüktü, ancak bu durumda ve tüm çip – Çok fazla reklam görmem gerekiyordu. Neden daha büyük bir ekrana gitmem gerektiğini anlamadım. Büyük ekran yüzünden metni bir el ile yazmanın sakıncalı olacağını biliyordum. Ama bir şekilde telefonum tuvalete düştü ve kırdı. Bunun yerine, şimdi yeni iPhone’lardan çok daha basit görünen iPhone 6’ları satın aldım. İçinde bir kulaklık jakı da var. Yüksek hız, daha iyi kamera ve daha geniş ekran sunan telefonlar, her zamankinden daha çok yönlü cihaz olmaya çalışıyor. Bazen iPhone’umun sadeliğini özlüyorum. “- Fast Company’nin genç editörü Katarina Schwab, nostaljik.

 

İphone SE

“Ben iPhone 4 gerçekten sevdim. İlk kez gördüğümde, o olabilir en güzel telefon olduğunu bana görünüyordu. Ama onun dezavantajı onun aşırı derecede kırılgandığıydı. Cam, günde yüzlerce kez kullandığınız bir cihaz oluşturmak için en iyi malzeme değildir. Cam hızlı bir şekilde kavga edilebilir. İPhone 5, tasarım açısından mükemmeldi. Mobil cihazlar için model tasarım haline geldi. İPhone 4’ün görünümünü korudu, sadece daha fazla oldu günlük kullanım için pratik ve dayanıklı. Aynı iPhone 4 ama büyük bir ekran ile oldu. Zamanla, iPhone 5 iPhone 6’larla aynı özelliklere sahip olan iPhone SE’ye dönüştü. İPhone SE kesinlikle iPhone 4 kadar iyi değil, ama milyonların favorisi haline geldi ve dikkatimi çekti. Apple’ın bunu desteklememesi çok üzücü ”diyor – Hızlı Şirket sütunlarının yazarı Jizas Diaz.

 

iPhone 7

“Cihazın iyi bir fonksiyonel tasarımı çok alçakgönüllü olmamalıdır. Ürünü kullanımı kolay hale getirmelidir. Bence bununla tartışan az kişi var. Bu nedenle, tasarım düşüncesinin zirvesinin iPhone 7 olduğunu düşünüyorum. Daha ince, daha hızlı, daha güçlü. AirPods kulaklıkların gelişiyle, kullanıcılarına özgürlük verdi. Tüm işlevlerini hatasız yerine getirir. Ama unutmayalım ki gerçek bir cep telefonu, “- iPhone’un 7. versiyonunun tasarımcısı ve mucidi Immun Chowdhury.

 

Motorola StarTAC Gökkuşağı

Motorola StarTAC Rainbow, sadece Avrupa’da satın alınabilecek özel bir Motorola koleksiyonundan bir kapaklı telefon. Klasik StarTAC modeli, Rainbow’un parlak bir renk aralığında yer aldığı ilk kapaklı telefon oldu. Telefonun boyutları 98 x 57 x 23 mm idi. O sırada, zamanının en kolay ve en pahalı telefonuydı ve ona yaklaşık 1000 dolar harcadı. Bende zaten vardı. Örtüsü kırmızı, mavi, yeşil ve sarı renklerin canlı bir karışımıdır. Bu telefondaki düğmeler, sarı kutuya dağılmış olan siyah elipsler biçimindedir. Fores Young, Wolff Olins Tasarım Direktörü dedi.

 

Motorola V220

«Motorola V220 en güzel telefon değil. Uzun zamandır ne tür bir telefon ve kız kardeşimin 2003 yılında Noel hediyesi olarak aldığını anlayamadım. Havaalanında oturduktan sonraki gün ilk emojiyi görmeyi hatırlıyorum. Büyükanne ve büyükbabalara uçtuk. Birbirimize binlerce garip ikon gönderdik ve kahkahadan mideyi yırttık. Emoji şimdi olduğu kadar kahkahaya neden olmaz. Ama gerçekten güzeldi. Bu telefonun diğer yönleriyle memnun kaldım, tamamlandığı materyal, otomatik doldurma özellikleri vb. O zaman, Silikon Vadisi’nin büyüsüne sahip değildik, fakat geçmişi hatırlayarak, şimdi yaşadığımız dünyanın başlangıcı olduğunu söyleyebilirim, ”diyor Fast Company’nin editörü Kelsi Kembel-Dollagen.

 

Nokia 5110

“Babamın Nokia 5110’umu uzun bir yolculuktan ödünç aldığı anı hatırlıyorum. O zamanlar başka bir şehirden aileye çağrı yapmak herkese verilmiyordu. Aynı zamanda SMS’imi yakın arkadaşlarım ve arkadaşlarımla yeniden yazmaya başladım. Bu, “Yılan” ın kurulu olduğu ilk telefonlardan biridir. Bu iki işlev sayesinde, telefon bir telefondan ziyade gelecekteki bir bilgisayar gibi görünüyordu – Airbnb Alex Schleifer’in tasarım departmanının başı.

 

Olivetti Miram 1988

“Memphis Grubunun büyük bir hayranı değilim, ancak bu telefonun bazı ayrıntılarını göremiyorum ama dikkat edemiyorum. Basit, cesur, modern bir cihaz, grafik harikası – Olivetti’nin konuyla ilgili tasarımının harika bir anlayışının tüm ana özellikleri. Bugün tasarımcının masaüstünde harika görünecek. Ve bu basit bir telefon. İyi iş, Bay Suud “- görüşünü Pentagram’ın ortağı Eddi Opara dile getirdi.

 

T-Mobile Sidekick

“2003 yılında PC World çalışırken, yılın T-Mobile Sidekick ürününü seçtik. Böyle bir karar oybirliğiyle değildi, ama bence bu unvanı hak etti. T-Mobile Sidekick, interneti sadece evde değil, aynı zamanda sokakta da kullanan ilk cihazdı. Ekrandaki ekran ve klavye sayesinde bilgisayar başında oturmuş gibi hissettim. Ve o zamanlar harika bir duyguydu. Telefon, 2003 yılında önemli olan AOL Instant Messenger için kullanışlı bir düzenleyici ve yerleşik destek sundu. Sonra emelleri Apple tarafından alındı. Yine de, Sidekick ihtiyaç duyduğumuz özellikleri bize doğru zamanda verdi, “diye açıkladı Fast Company teknoloji editörü Gary McCracken.

 

Batı Elektrikli Model 500

“1950’den 1984’e kadar olan sabit hatlı telefon, Western Electric Model 500’dü. Plastik, genellikle siyah bir cihazdı. Milyonlarca damgalıydı. Bu, mal ve hizmetlerin telekomünikasyon şebekesi için basit bir ses arabirimiydi, ancak herkes öğle yemeğinde telefon görüşmesini kapatabilirdi. Akıllı telefonlarını beğendim, ama uğultular, aramalar, güncellemeler istiyorlar. Tanrı’nın her günü onlara küçük bir çocuk gibi bakmak zorundayım. Biz tamamen temiz bir arayüz tasarım oluşturmak çalışmasaydın Ne, ahize telefon “o zing “hmmmmmmm” daha yakın gelmeyecek – Paul Ford CEO’su Postlight söyledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ