En Güzel Güvercinler | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

19.02.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

En Güzel Güvercinler

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; “Medeniyetin Kanatlandığı Yer Şanlıurfa” isimli ulusal çaplı En Güzel Güvercin Yarışması’nın tanıtımını gerçekleştirdi.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; “Medeniyetin Kanatlandığı Yer Şanlıurfa” isimli ulusal çaplı En Güzel Güvercin Yarışması’nın tanıtımını gerçekleştirdi.

Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Şurkav’ın katkılarıyla düzenlenecek olan kupa ve altın ödüllü müsabakanın tanıtımı Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Basın mensuplarına düzenlenecek olan müsabakayla ilgili bilgi veren Vali İzzettin Küçük; Şanlıurfa’nın birçok değere sahip olduğunu belirterek: sahip olduklarımızın her biri ayrı bir eser. Her biri tek başına bulunduğu bölgeye yoğun turist çekecek nitelikte dev eserlerimiz var. Tarihi mekanların dışında doğal hoşluklarımız ve dşayetlerimiz var. Bugüne konu olan hoşliğimiz de güvercinlerimiz. Şanlıurfa dünyada en fazla güvercin yetiştiren kent. Bu hoşliğimizi tanıtmak için de bir güvercin müsabakası derli topluyoruz” dedi.

29 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan müsabakanın yöntem kısmına dair de basın mensuplarına bilgi veren Vali İzzettin Küçük; müsabakanın Şebap ve Halis cins güvercin kategorilerinde yapılacağını kaydetti. Şebap cinsinde Kül Renk, Miski, Çakmaklı, Siyah ve Beyaz; Halis cinsinde ise Aynalı, Şami, Alaca Bağdadi, İspir ve Kara Nakışlı türlerinde müsabakanın tertipleneceğini dile getiren Vali İzzettin Küçük; birincilere ise Cumhuriyet altını ve kupa verileceğini ifade etti.

Ulusal çapta yapılacak olan müsabakada ikinci gelen yetiştiricilere verilecek ödül yarım altın ve kupa iken üçüncülere de çeyrek altın ve üçüncülük kupası verilecek. Şebap cinsi için 28 Mayıs’ta, Halis cinsi için 29 Mayıs’ta yapılacak müracaatların sonucunda ödül töreni yine 29 Mayıs’ta Gümrük Hanı’nda gerçekleştirilecek.

Tanıtım sırasında hazır bulunan Büyükkent Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise; Ramazan ayında Şanlıurfa Valiliği ile işbirliği içerisinde büyük bir kitap fuarı gerçekleştireceklerini kaydederek fuarın Ramazan Ayı boyunca Şanlıurfalılara hizmet vereceğini açıkladı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ