En akıllı 15 cihaz | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

26.05.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

En akıllı 15 cihaz

Akıllı ev kavramı uzun zamandır devam eden bir olgudur ve şu anda garip bir şey değildir. Hayatı kolaylaştıran cihazlar çok popüler. Geniş bir seçim ile, sizi şaşırtacak yeni araçlar seçtik.

1. Rahat uyanma sistemi

2018 yılında, Çin başlangıç ​​Sleepace DreamLife ev için özel bir tasarım sundu. Sistem, uyku kalitesini izlemenize olanak sağlar ve (NoxAroma ve hafif alarm NoxMusic aromalampa, sensörler ve Reston SleepDot uyku) ayrı cihazlar şirketi uygulandığı şekliyle rahat bir uyanış sağlar.

Tüm bileşenlerin yardımıyla, ürün yatak odasının mikro iklimini yönetir: ışık, nem, sıcaklık. Herhangi bir unutulmuş elektrikli cihaz, ister TV ister ütü, sistem kapanıyor ve sabah uyanana kadar, taze kahve ve tost hazırlıyorsunuz. Satışta böyle bir sistem yakında 2020’den sonra bir yere gelmeyecek.

2. Evde yeşil ve sebze yetiştirmek için bir cihaz.

Stüdyo Karpidov Laboratuvarı ve Yeşil Laboratuvarı uzmanları, evde sebze ve sebze yetiştirmek için bir araç olan Yeşil Bar’ı yarattı. Beslenme, doğal ortamda yetiştirildiğinde pratik olarak erişilemeyen gerekli miktarlarda ve kesin oranlarda gider. Dokunmatik panelde, aylardan (yeşillikler için) iki aya kadar (sebze ve meyveler için) farklı bitki türlerini yetiştirmenize izin veren programlardan birini seçebilirsiniz.

Cihazı bir mobil uygulama üzerinden kontrol edebilirsiniz. Bir iç alan üzerindeki denetim için ön kapılar pleksiglastan yapılmıştır. Dahili kameradan gelen görüntüler, kullanıcının telefonuna iletilecektir. Yeni gelişimin ana özelliği – mutfak kulaklığı yerleştirme imkanı.

3. Dağınık maddeleri toplayan bir robot.

Ekim ayında Japon firması Tercih Edilen Ağlar tarafından sunulan robot, evin içindeki çocuklardan sonra dağınık şeylerin toplanmasına yardımcı olacak. Ses komutlarını anlamanın yanı sıra, robot küçük ve büyük şeyleri dikkatlice toplayabilir ve unutulmuş veya kayıp eşyalara bakabilir. Zamanla, robotik mekanizma giderek ev rejimini araştıracak. Bu robotla temizlik işlemi tamamen otomatik hale getirilecek. Robot, hangi şeylerin yerine oturduğunu izler, kalemleri masanın üzerine yerleştirir ve bulaşık makinesinde kirli bulaşıkları dikkatlice düzenler. Şirket, piyasaya sürülecek ürünün kesin zamanlamasını henüz açıklanmadı.

4. İletişim kurabileceğiniz çamaşır makinesi.

Hoover, Eylül ayında AXI cihazını Eylül ayında IFA sergisine sundu: sohbet edebileceğiniz bir çamaşır makinesi. En sevdiğiniz eşarp ya da şapkalar için seçtiği yıkama modunu sorabilir ve elbette, uzun bir yıkama modunu çocuklara anaokulundan almak için zaman ayırmasını isteyebilirsiniz. Havluların ne kadar kirli olduklarını belirleyecek ve her durumda ışıkta parlak kırmızı bir şey koyup koymadığınızı soracak? Bu durumda, çamaşır makinesi enerji sınıfı A +++ -% 80’i önemli ölçüde koruyacaktır.

5. Bitkiler için akıllı bir pot.

Teknolojiler, gündelik hayatlarımıza o kadar çok gömülmüştür ki, zaman zaman evlerini “yeniden canlandırmak” için bile faydalıdır. Size her şeyi kendiniz yapacak bitkiler için akıllı bir pot olan Plantui Smart Garden 6’yı sizlere sunuyoruz: diktiğiniz çiçeklerin tohumları optimum sıcaklığa ve rahat bir ortama dayanacaktır. Toprak mümkün olduğu kadar steril olacak, istenen seviyeye kadar ısınacak ve ışıklandırma düşünülecek, böylece yapraklar ve kök tüm gerekli maddeleri ve elementleri alacaktır. Finlilerin BSH Ev Aletleri Grubu ile ortaklık kurdukları Eylül ayında, ünlü Finlandiyalı başlangıç ​​potunun yeni versiyonu gösterildi.

6. Mutfak yönetim sistemi

Şimdi satışta mutfak için çok çeşitli araçlar görebiliyorsunuz, ama tüm oda ne “akıllı” haline gelmeli? 2020 kullanıcıları, son zamanlarda Yummly’nin premium haklarını satın alan Whirlpool’un “akıllı” üreticilerinden teknolojiyi kullanabilecek.

Tüm mutfak cihazlarını tek bir sistemde yönetme entegrasyonunu zaten sundular. Fonksiyonel platform aslında çok geniştir: buzdolabındaki gıda kalitesini tanımak, yeni ürünleri eve hızlı bir şekilde teslim etmek için siparişe reçete önerileri; adım adım yemeklerin hazırlanmasına yönelik önerilerden, seçilen tarife göre mutfakta tüm cihazların sıralı olarak dahil edilmesi ve ayarlanması. Bu hala hepsi değil!

7. Zeki tablo

Yakında akıllı bir Sobro Akıllı Yan Sehpa siparişi verebilirsiniz. Dışarıdan, minimalist tarzı bir başucu masası gibi görünüyor, ancak buradaki işlev oldukça geniştir. beyaz gürültü yaratan geceleri size doğanın Sobro sesleri yatıştırır yatmadan önce pryhlushayuchy sokaklar sesler ve sabah gündoğumu benzer yumuşak ışık LED uyanırız. Arkadaşlarla parti yapmak için cihaz size en sevdiğiniz müziği koyar ve içeceklerin sıcaklığını ayarlar. Tablo, telefonunuzun sesli yardımcısı ile senkronize edilir ve telsiz birkaç aygıtı şarj etme özelliğine sahiptir. Şuan Satışta.

8. Akıllı ayna

Cihaz, eylül ayında New York’tan bir başlangıç ​​olarak sunuldu. Ayna ilgi alanlarınıza ve bireysel özelliklerine göre hazırlanmış bir eğitim programı geliştirir – ağırlık, basınç, nabız, sıcaklık vb. Video egzersizleri yüzeyde tasvir edilir, böylece hem antrenörü hem de kendinizi ilerleyişinizi görebilirsiniz. Dans ederken, hatta boksta bile (yaklaşık 50 çeşit spor), değişken derecelerde her türlü sporla uğraşabilirsiniz.

9. Ayna Stilisti

Bu, 2018’de Haier’in CES fuarında nihayet gerçekleşen uzun süredir beklenen bir gelişmedir. Bir ayna stilisti tercihinizi ve gardırobunuzu analiz eder ve giysilerinizden alacağınız her şeyden kurtulmak için farklı kombinasyonlar sunar. Başlamak için biraz zaman harcamanız ve her kıyafet parçasını elle taramanız gerekir. Ama sonra neyin nerede ve nerede kaldığını ve bunun nasıl yapıldığını düşünmek zorunda kalmayacaksınız. Akıllı gadget bu yılki siparişten önce satışa sunulacak.

10. Zeki kiremit

Bu yılın Eylül ayında, ünlü şirket Nanoleaf yeni bir yol gösterdi – akıllı bir tuval döşeme. Parlaklığı, rengi, tonu, çok sayıda modu (müzikal entegrasyonla ritmik ışıklandırma dahil) kullanarak ve aynı zamanda bir dokunuşa ve sese cevap verebileceğiniz bir uygulama ile yönlendirilir.

Tuval, sıradan fayanslar arasında herhangi bir sırada düzenlenmiştir ve tüm duvarı dekore edebilir. Ön sipariş artık mümkün.

11. Yanal görüşü kısıtlayan bir ekran.

Bu yıl Panasonic, belirsiz tepkilere neden olan bir cihaz sundu. Wear Space, ofis çalışanlarına ve uzaktan çalışan ancak yetersiz çalışma koşullarına sahip olanlara yardımcı olabilir. Cihaz Shori’yi andırıyor. Kumaş, yan görüşü% 60 oranında sınırlayan bir şerit gibi görünüyor. Gürültü engelleme fonksiyonu ile entegre kulaklıklar da vardır.

12. şeyler organize edebilen Gadget

Kabul et, başka biri senin için eşyalarını hazırlarsa iyi olur. FoldiMate dört dakika içinde en fazla 40 giysiyi saklayacaktır. Sadece onları tek tek ayrıştırmanız gerekiyor. Bu aksesuar 2018’de sunuldu. Henüz evrensel değil: iç çamaşırları, bebek kıyafetleri ve büyük minderleri bağımsız olarak kabine katlamak zorunda kalacaklar.

13. Akıllı Ruhlar

Bu yıl Kohler akıllı bir banyoda yeni gelişmeler gösterdi. Gelişinize kadar, akıllı duş suyu istenilen sıcaklığa ve basınca ayarlayacak ve duş almak istediğinizde sadece söylemek yeterli. Akıllı sistem banyoya su döküyor ve ayna üzerinde rahatlatıcı bir yumuşak ışığa sahip olacak ve tuvalet koltuğu hoş bir müzikle dönecek.

14. Evinizi hırsızlardan koruyan bir cihaz

Evim benim kalem. Akıllı şeyler zaten size güvenlik sağlayanlar da dahil olmak üzere teknolojik pazarı büyülemiştir. 2018’de, Mitipi tarafından geliştirilen bir sanal asistan Kevin sunuldu. Ünlü filmin kahramanı onuruna unvanın kahramanı. Kevin, görevlerini yerine getirirken oldukça orijinal bir görevdir: Evinin sahibine ait bir videoyu sürekli olarak yayınlamanın yanı sıra, kötü niyetli bir tehdit durumunda hırsızların evdeki insanların varlığını gösterir. Bir asistan ışığı yakar ve bir insan gibi davranır: Bir şey söyler, birisi radyoyu evde dinliyor ya da televizyon seyrediyormuş gibi farklı sesler çalar.

15. Yapay zeka ile TV

Sonunda, bu yılın en büyük açılışından bahsedelim – bu 85 inçlik QLED TV Q900R. Samsung, 8K AI Yükseltme işlevini daha önce oluşturdu. Artık yapay zeka ile, düşük kaliteli videoları büyütebilirsiniz. Karşılaştırıldığında, Full HD ekrandan 16 kat daha büyüktür. Yüksek netliğe sahip ses ve renk paleti sadece etkileyici. Bu TV en yüksek premium sınıftır. Ekim ayı başında bir ön sipariş açıldı ve herkes 15.000 ABD doları karşılığında satın almaya istekli.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ