Ekşi tat, insanları riske atıyor | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

26.05.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Ekşi tat, insanları riske atıyor

Bilim adamları ekşi tatların insanları riskli hale getirdiğini bulmuşlardır. Bu sonuç İngiltere’den bilim adamları tarafından yapıldı.

Bilimsel çalışmanın sonuçlarına göre, asidik bir sıvıyı deneyen katılımcıların, diğer çalışma katılımcılarına göre daha fazla risk oluşturma olasılığı daha yüksekti. Üstelik, bu etki hiçbir şekilde, kültürel ilişkiyle veya riskli davranışa bireysel yatkınlıkla bağlantılı değildi.

İdeal durumu göz önünde bulunduran bilim adamları, bazı faktörleri ve yeteneklerini göz önünde bulundurarak, herhangi birimizin tüm artıları ve eksileri tartarak bir karar verebileceğini söyledi. Sıradan yaşamda bu durumun nadiren gerçekleşmesi dikkat çekicidir, çünkü çeşitli dış etkenler kişinin seçimini, eylemlerini ve eylemlerini etkiler.

İngiliz uzmanların yeni bir araştırması, asidik bir gıda veya sıvı yedikten sonra, bir kişinin risk alma arzusunun olduğunu söylüyor. Ve onun karakterine bağlı değildir. Bilimsel çalışmanın yazarları, bu keşfin belirsiz insanların yaşam kalitesini artıracak belirli bir ilacın yaratılmasını mümkün kılacağını fark ettiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ