Devlet Hava Meydanları İşletmesi 3 bin çalışan alacak şartı en az lise mezunu olmak | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

Hoş Geldiniz. 21.10.2019

Devlet Hava Meydanları İşletmesi 3 bin çalışan alacak şartı en az lise mezunu olmak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, personel alımına dair açıklamada bulundu. Buna göre kurum 3 bin 169 özel güvenlikçi alacak. Şartlar arasında ise en az lise mezunu olmak yer alıyor.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, bünyesinde bulunan havalimanları ile havalimanlarına bağlı seyrüsefer yardımcı istasyonlarına 1 Nisan 2019 – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında toplam 3 bin 619 personel alımı için ihaleye çıktı.

Hizmet alımı, açık ihale usulü 19 Şubat Salı günü Ankara DHMİ Genel Müdürlüğü’nde yapılacak. İhalede en çok alımın yapılacağı havalimanı 221 personel ile Atatürk Havalimanı oldu.

HANGİ GÖREVLER İÇİN ALINACAK?
DHMİ’nin çıktığı ihale, 184 vardiya sorumlusu, 47 proje sorumlusu, 3 bin 388 özel güvenlik personeli olmak üzere güvenlik hizmeti satın alma işini kapsıyor.

ARANAN ŞARTLAR NELER?
Aranan şartlar arasında lise mezunu olmak, 18 yaşı doldurmuş olmak ve görevinin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak koşulları yer alıyor. Başvuracak adaylarda, özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlamış olma şartı aranıyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ