Demokrat partiden il başkanlarına çağrı… | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

Demokrat partiden il başkanlarına çağrı…

Demokrat partiden il başkanlarına çağrı…

Demokrat Parti Tüm İl Başkanlarına” Çağrı! Yapan DP Doğu ve Güneydoğu Bölge sorumlusu Sn. Omer Faruk DAG’IN Çağrısını ve Haykirisini yenileyerek Yapılan Adaletsizlik ve Hukuksuzluğa karşı Biz demokratlar olarak baş kaldırıyor va kararı şiddetle kınıyoruz..

Demokrat Partiye karşı yapılan Adaletsizligin ve hukuktanimazliğin en uç noktasına çıkmalarını Bulundukları bölgenin TV ve yerel gazetelerde Yayinlanmak üzere bir basın açıklaması ile İktidar Parti tarafindan Yapılan keyfi ve hukuksuz uygulamayı haykırmaya davet ediyorum;

Balgat’a bulunan Dışişler bakanligin bitişigindeki (Turgut ÖZAL Kampusu) Demokrat Parti Genel Merkezin 2014 Yılında Melih Gökçeğin sinsi plan ve kararıyla “İdari alan” İlan edilmesi neticesinde, Mahkemeye başvurmamızın yolunu açmış ve neticesinde, Mahkemenin DP lehine karar vermesinin ardından” Genel Merkez binasının bulunduğu alanı, busefer hukukun arkasından dolanarak “kültürel, sosyal ve idarî alan” ilân ettiler.

Adeta Hukusuzluğun ve Adaletsizligin zirvesine çıkarak Moğol istilasını arar hale geldikten sonra, yeniden tarafımızca Mahkemeye gidildi ve mahkeme yeniden Demokrat Parti lehine karar verdiği halde,

Mahkemenin verdigi kararın uygulanmasi bakimidan” Yeniden Belediyeye başvurmamızın neticesinde, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde çoğunluk iktidar partisinin elinde olması munasebetiyle, bu seferde “Sanayi depolama alanı” ilân edilmiştir.

Ancak, Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mansur YAVAŞ Tarafından bu karar veto edilmiştir..

Şeytanın bile, bunların yanında çırak kaldığı, sinsi ve hertürlü entrikanın beklendiği bu zatların, bundan sonraki süreçte negibi bir sinsi planların olduğunu kestirmek mümkün değil”

Demokrat Partiye ait olan hakların ve Genel Merkezin bulunduğu alanın birilerin rant kapısı haline getirilmesine Biz demokratlar olarak, asla müsade etmeyeceğiz..

Bu Hukuksuzluk karşısında haykirisimaza İlave olarak Bulunduğumuz ilin sorunlarını ve keyfi uygulamalarında değinmek istiyorum

Akp Şanlıurfa Büyük Şehir belediyesi Yimpaş arkası Cevheri parkı karşısı Migros Avm önünün deki yol üzerinde gereksiz yere kaldırım yaptı.
Sosyal Medyada büyük bir tepki gelince geri adım attı kaldırımı söktü ve yolu eski haline getirdi.
Simdi Şanlıurfa demokrat olarak milletin hakkını aramak bizim görevimiz olduğu için Büyük şehir belediye başkanı olmak üzere tüm yetkililere soruyoruz böyle bir projeye baş vurmadan önce bunun gerekli mı, gereksiz mı diye teknik elamanlarnizla neden masaya yaptırmadiniz ve boşuna bu milletin onlarca milyarlarıni gereksiz yere çöpe atınız yazık değil mı?
Bu para ile öksüz yetim ve dula bir kaç tane ev alınırdı, yine bir kaç yoksul aileye yardım yapılırdı , yine bir kaç işsiz gence iş tezgahı kurmak ve gerekli sermaye yardımı yapılabilirdi.
Yazık değil mı?
Kim bu projeye imza atmış ve gereksiz yere milleti zarara vurmuş işe bu zararın ondan onunn tarafindan karşılanmasını talep ediyoruz ki bu bundan böyle herkese ders olsun ki bundan böyle hiç kimse gereksiz yere milletin parasını çar cür etmesin.
Inanız ki bu rezalet bir Abd ülkesinde olsaydı kent kimseyi ve stk ler dediğim gibi yaptırır dı.
Bir örnekle ispat etmeye çalışalım.
Chp Şanlıurfa eski Milletvekili sayın Vedat Melik ile Şanlıurfa Akp belediyesinin yaptıkları üzerinde sohbet yaparken Sayın Vedat Melik aynen şöyle dedi ” Biz Türkiye Büyük Millet Meclisinin oluşturduğu bir parlemento heyeti ille Almanya’ ya gittik yaptığımız gezi ve inceleme de şöyle enterasan bir manzara ile karşılaştık Almanya’ nın Hannover belediye başkanı yeni bir yol açmış yol 10 km olması gerekirken 11 km yapmış oradaki kent konseyi yolu incelemiş ve gereksiz yere belediye başkanı 1 kilometre yolu yapmış bizim paramızı gereksiz yere harcamış sın diye bu 1 km yolun parasını cebinden vereceksiniz demiş ve parayı ondan tahsil etmişler.” dedi
Bizde gereksiz yere ne israflar ve ne işlere imza atıldı.
Mustafa polat DP Şanlıurfa İl Başkanı

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir