Çekici olmak ister misiniz? | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

26.05.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Çekici olmak ister misiniz?

Kozmetologlar, tüm kadınların çekiciliğini korumak ve artırmak için kesinlikle benimsemeleri gereken sağlıklı alışkanlıklar hakkında konuştular.

Tüm kadınlar için uzmanlar tarafından verilen ana tavsiye su içmektir. Cildi zararlı etkenlere maruz bırakır ve böylece günlük olarak biriktirdiğimiz saçlara ne olur? Su, cildin nem ile doyurulmasına yardımcı olur, bu da kollajen üretimi ve yararlı maddelerin asimilasyonu için çok önemlidir, ayrıca cildin, saçın ve tırnakların durumunu olumsuz yönde etkileyen toksinleri vücuttan temizler.

Çok fazla su içmek buna değer değildir, özellikle geceleri – ödem ile doludur. Ama mutlaka günde en az iki bardak saf su içmeli ve ideal olarak, kullandığınız içeceklerin çoğunu değiştirmelisiniz. Özellikle gazlı içecekler ve paketlenmiş meyve suları – çok fazla şeker içerirler ve bu sadece cilde değil, aynı zamanda da bir tehdittir.

Bir başka önemli ve basit ipucu: yüzünüze ellerinizle dokunmayı bırakın. Çoğu zaman fark etmeden yüzümüzü ovuşturmaya, dokunmaya, dudaklarımıza çekmeye başlarız. Bunu yapmamalısınız – ellerinizde birçok bakteri birikmektedir ve sebum ve kozmetik onlar için mükemmel bir besin maddesidir. Özellikle akne, akne ve diğer iltihaplardan muzdarip olan kişi olmak dikkat çekicidir.

Kozmetologlar tüm kadınların günde en az bir meyve yemelerini önerir. Taze meyveler birçok vitamin içerir ve aynı zamanda vücudu temizlemeye yardımcı olan lif içerirler. Örneğin, işte bir mola sırasında öğleden sonra çayı ya da herhangi bir uygun zamanda meyve yiyebilirsiniz. Asıl mesele her gün ona alışmaktır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ