ÇAKMAKLI "Demokrasi kazandı" | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

ÇAKMAKLI “Demokrasi kazandı”

ÇAKMAKLI “Demokrasi kazandı”ÇAKMAKLI “Demokrasi kazandı”

ÇAKMAKLI “demokrasi kazandı”
31 Mart’ta yapılan yerel yönetimler seçimlerinde İstanbul büyük şehir belediye başkanlığını kazanan millet ittifakı adayı Ekrem İMAMOĞLU mazbatasını aldıktan sonra Akparti yüksek seçim kurulu (YSK) ya yaptığı ilk itirazın ardından Yüksek Seçim Kurulu seçimi tekrarlanması yönünde açıkladığı kararın ardından 23 Haziran olarak tarih belirlendi.
Türkiye’nin adeta genel seçim gibi gördüğü bu seçimde Millet ittifakı Ekrem İMAMOĞLU ve Cumhur ittifakı adayı Binali YILDIRIM yarıştılar. Millet ittifakı adayı İMAMOĞLU’na destek vermek için Türkiye’nin bir çok ilinden İstanbul’a akın eden partililer ittifak ettikleri adayı desteklenmek için gecelerini gündüzlerine katarak çalıştılar.  Şanlıurfa’dan ise İYİ PARTİ Şanlıurfa il başkanı Mehmet Fadai ÇAKMAKLI seçimlerden iki hafta önce İstanbul’a giderek çalışmalarına başladı.
ÇAKMAKLI, İstanbul’daki hemşehri derneklerini ziyaret ederek ilçe ilçe gezerek İMAMOĞLU için oy istedi. Başkan ÇAKMAKLI ve İYİ PARTİ genel başkan yardımcısı Koray AYDIN ve Salim ENSARİOĞLU beraberinde birçok il başkanları ve parti yöneticileriyle birlikte çalmadıkları kapı tutmadıkları el bırakmadı. 23 Haziran gecesi oy sayım işlemlerinin tamamlanmasının ardından açık ara farkla kazanan Millet ittifakı adayı İMAMOĞLU oldu.
Başkan ÇAKMAKLI seçim sonuçlarının ardından İstanbul büyük şehir belediye başkanı seçilen Ekrem İMAMOĞLU’nu ziyaret ederek başarılar diledi. ÇAKMAKLI yaptığı açıklamada,
“Zafer inananlarındır” sözünü hatırlatarak İstanbul adeta demokrasi dersi verdiğini söyledi. Millet iradesinin tecelli ettiğini ve İstanbul için iyi bir tercih olduğunu, Sn. İMAMOĞLU’nun parti, mezhep, ırk, kimlik ayırımı yapmadan İstanbul için çalışacağına inanıyorum. Birilerinin dediği gibi faklı partilere oy verenler ne terörist ne vatan haini olmuyormuş. Artık ülkenin normalleşmesi gerektiğini vurgulayan ÇAKMAKLI, eminimki bundan sonrası güzel olacaktır, öyle kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı, ötekileştirici sözlerden uzak durmalı. İstanbul’da gördükki ülkenin birleşmeye ve birlik olmaya ihtiyacı var. Dedi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ