Bu anket doğru çıkarsa yer yerinden oynayacak… | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

21.03.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Bu anket doğru çıkarsa yer yerinden oynayacak…

2019 kasımında yapılacak olan milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin erken seçime gidilmeli söyleminden sonra, hükümet tarafından ani bir kararla erken seçim gündeme geldi ve yirmi dört Haziran 2018 e alındı.

Seçmenlerin hiç beklenmedik bir anda alınan bu karara Farklı yorumlara sebep oldu. Buna göre partiler hiç vakit kaybetmeden anketler yapmaya başladılar. Partilere yakın olan anket şirketleri farklı sonuçları doğuruyor.

urfamız.com haber sitesi olarak tarafsız, objektif ve bütün siyasi partilere mesafeli durarak Şanlıurfa’da minik bir anket yaptık. urfamız.com haber sitesi yazarlarımızdan ve haber koordinatörümüz  Salih Narin anket yaparak bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz sorusunu sordu. Narin, Şanlıurfa merkez olmak üzere toplamda 5 ilçede 2000 kişiye ulaşarak anket yaptı. Anket için telefonla ve farklı kesimlerden seçmenlere ulaşarak soruldu.

İşte anketimizin sonucu:

AKparti  : % 38

İYİparti  : % 19

HDP        : % 14

MHP       : % 9,2

CHP        : % 7,1

SP            : % 3,2

Kararsılar : % 9,5

Kararsızların % 60’ı Akpartiye oy verme olasılığı yüksek görüldü. İttifakları birleştirecek olursak Şanlıurfa için Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalacak. Tabi bu sonuçlar değişkenlik gösterecektir, çünkü henüz milletvekili aday listeleri oluşmadı. Listelerin açıklanması halinde anketler tekrar denenmeli.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ