Başkan Çakmaklıdan Öğretmenler Günü Mesajı | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

Hoş Geldiniz. 06.12.2019

Başkan Çakmaklıdan Öğretmenler Günü Mesajı

İyi parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai ÇAKMAKLI Öğretmenler günü mesajını yatınladı.

Şanlıurfa İYİ Parti il Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı Öğretmenler günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.Çakmaklı Mesajında ;”24 Kasım Öğretmenler Günü; Bu vesileyle öğretmenin faziletine değineceğim.
Çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin ne kadar önemli ve kutsal bir görev yaptığını anlatmakla bitiremeyiz.
Ancak öğretmenin faziletini aslında tek kelimeyle Hz. Ali (r.a.), “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözüyle en güzel şekilde anlatmış ve bu söz asırlar geçmesine rağmen hepimizin beynine kazınmıştır. Sadece bu söz bile yüce dinimiz İslam ile bilimi karşı karşıya getirmeye çalışan kendini bilmezlere çok güzel bir cevaptır. Buradaki kölelik vurgusundan kasıt ilimdir.
Çünkü ilim olmasa, biz ne kendimizi, ne dünyayı, ne de en önemlisi bizleri yaratan Allah’ı (c.c.) bilebiliriz.
İnsanın ve toplumun zararına olanı her şeyi yasaklayan ancak faydası olanı emreden İslam, öğrenme ve öğretmeye büyük önem verir. İşte bu nedenle ilim ve irfan dini olan İslam’ın ilk emri “oku” dur. “Neden oku?” diye soracak olursak kainattaki her nesneyi tanımak, bilmek ve ilahi hikmetleri görmek için Rabbimiz “Yaradan Rabbinin adıyla oku” (Alak / 1) buyurmuşlardır.
Çakmaklı Eğitimin heryaşta ve herzaman önemini vurgulayarak sözlerine şu ifadeleri de ekledi;

Eğitimin yüzyıllar öncesinden önemi hep vurgulanmış ve günümüze kadar olan bu değeri Gazi Mustafa Kemal’de bu önemli günü bizlere Başöğretmen olarak armağan etti ve ;Öğretmenler!… Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir. (M.Kemal Atatürk) Öğretmenler gününüz kutlu olsun diyerek kutlamıştır ve bu vesileyle bende Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutlarım”dedi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ