Bacaklarınızı tıraş ederken en sık görülen hatalar | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

24.06.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Bacaklarınızı tıraş ederken en sık görülen hatalar

Bacaklarınızı tıraş ederken en sık görülen hatalar

Çoğu kadın haftada birkaç kez veya daha sık ayaklarını tıraş eder. Ama her zaman doğru yapmayın. Kesikler, batık tüyler, iltihaplı gözenekler ve diğer benzer sorunlar hakkında endişeleriniz varsa, tıraş makinesini doğru kullanıp kullanmadığınızı kontrol etmeye değer.

Banyoya girer girmez tıraş olursun.

Tabii ki, hoş olmayan prosedürlerle hızlı bir şekilde başa çıkmak ve sakin bir şekilde duş almak istiyorum. Ancak, mikro-yaralanmaları önlemek ve gereksiz tüyleri yumuşatmak istiyorsanız, cildin en az 15 dakika boyunca buharını bekleyin.

İlk önce traş ol, sonra aşağı.

Önce saçlarınızı aşağıya doğru saç büyümesi yönünde tıraş etmeniz gerekir. Ancak bundan sonra saçlarınızı zıt yönde tıraşlamaya başlayabilirsiniz. Hassas bir cildin sahibiyseniz, saçlarınızı alttan tıraş etmeyin.

Tek kullanımlık makineler kullanıyorsunuz.

Bazen çok uygun. Ancak tıraş bıçağını sürekli kullanırsanız, çeşitli işlemlere sahip bir makine seçmek daha iyidir. Böylece işlem cilde daha az zarar verecektir.

Bıçağı nadiren değiştiriyorsun.

Tıraştan sonra ilk tahriş belirtilerinde, makineyi veya bıçağı derhal değiştirmelisiniz. Aksi halde – sadece tüylerden kalitatif olarak kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda cildin travmatize olmasının yanı sıra, riskleri de riske atmazsınız.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ