AYDIN'dan 29 Ekim mesajı. | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

Hoş Geldiniz. Bugün 16.07.2019 - whatsapp ihbar hattıWhatsApp İhbar Hattı 05433747563

AYDIN’dan 29 Ekim mesajı.

REYHAN AYDIN’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Yedi Kardeş Anadolu Platformu Genel Başkanı Reyhan Aydın, Milletimizin ortak eseri Cumhuriyetimizin 95. yılını milletimizle birlikte coşkuyla kutladıklarını söyledi.

29 Ekim 1923 tarihinde, millet olarak istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz büyük mücadele sonrası kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağının altını çizen Aydın ” 81 ilimizde ve dünyanın dört bir yanında yaşayan tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Unutmayalım ki aziz milletimiz ” Ya istiklal, Ya ölüm! ” şiarıyla 1919 yılında başlattığı destansı mücadele ile vatanı, bayrağı, millî ve manevi değerleri uğruna takdire şayan bir mücadele örneği sergileyerek, Kurtuluş Savaşı’nı  kazanmış, akabinde 1923 yılında Türkiye Cumhuriyeti devletimizin kuruluşunu ilan etmiş, bu eşsiz özgürlük mücadelesini taçlandırmıştır.” dedi.

Yedi Kardeş Anadolu Platformu Genel Başkanı Reyhan Aydın, Gazi Mustafa Kemal’in veciz bir şekilde ifade ettiği ülkemizi ‘muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma’ mücadelesini, Yedi Kardeş Anadolu Platformu olarak misyon edindiklerinin altını çizerek”  ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gönül dostlarımızla birlikte kitap kampanyalarımızın yanında sosyal sorumluluk projelerini de destekliyoruz. “Veren el, alan elden üstündür” diyoruz.  Cumhuriyetin, aynı haklara sahip, ortak bir geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşan, tasada ve kıvançta bir olan tüm evlatlarımıza biz de yardım elimizi uzatıyor, uzatmaya da devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 senesinde birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyede gireceğimize tüm kalbiyle inandığını da ifade eden Reyhan Aydın “Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları  bizlere vatan kılan tüm gazilerimize ve şehitlerimize şükranlarımı sunuyorum. Ebediyete intikal etmiş şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Kahramanlarımızı minnetle yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” açıklamasında bulundu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ