ASLAN "iyi bir vakıf üniversitesi için mücadele edeceğim" | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

Hoş Geldiniz. 14.10.2019

ASLAN “iyi bir vakıf üniversitesi için mücadele edeceğim”

Essum Aslan, yaptığı yazılı açıklamada projelerinin diğer adaylara da ilham kaynağı olduğunu belirterek, kazananın ise Şanlıurfa olacağını ifade etti.

Saadet Partisi Karaköprü Belediye Başkan Adayı Essum Aslan, yaptığı yazılı açıklamada projelerinin diğer adaylara da ilham kaynağı olduğunu belirterek, kazananın ise Şanlıurfa olacağını ifade etti.

12 Şubat Salı günü Saadet Partisi’nin düzenlediği aday tanıtım toplantısında, Karaköprü Belediye Başkan Adayı olarak Essum Aslan açıklanmıştı. Aday tanıtımı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Adayı Aslan’a projeleri soruldu.

En büyük projesinin Vakıf Üniversitesi kurmak olduğunu ifade eden Essum Aslan; “Bu kadar eğitim seviyesinin yüksek olduğu ilçeye bir Vakıf Üniversitesi yakışacağını düşünüyorum ve iyi bir Vakıf yani güvenilir bir vakıfın buraya gelmesi teşvik edilmesi konusunda, kadroların oluşturulması konusunda ve iyi bir Vakıf Üniversitesi kurulması için ciddi bir mücadele vereceğim çünkü, Karaköprü modern bir ilçe fakat, maalesef yaşayan bir ilçe değil. Öğrenci hareketliliği yok, çok yoğun bir ticari hareketlilik yok.

Üniversite demek medeniyet demektir. Üniversite demek gelen öğrencinin şehre katkısı demektir” ifadelerini kullandı. Saadet Partisi Adayı Aslan’ın açıklamaları diğer adaylara da ilham kaynağı oldu. Şanlıurfa’da seçim yarışına giren diğer adaylar da benzer projeleri açıklamaya başladı. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Başkan Adayı Essum Aslan; “Doğru yolda olduğumuzu bir kez daha anladık ve bu yolda devam edeceğiz. Projelerimi açıkladığım da herkesten olumlu yorumlar almıştım. Projelerimin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anladım. Biz Şanlıurfa için, Karaköprü için bu seçim yarışına girdik. Projemiz diğer adaylara ilham olabilir bu bizi mutlu ediyor. En azından kazanan Şanlıurfa ve geleceğimiz olacak” sözlerini sarf etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ