Akıllı telefonlar insanları mutsuz eder | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

24.06.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

Akıllı telefonlar insanları mutsuz eder

Uzmanlar, telefona bağlı bir kişinin mutlu olamayacağını söylüyor.

Uzmanlar, telefona bağlı bir kişinin mutlu olamayacağını söylüyor.

Bilim adamları, 16-22 yaş kategorisinde 500 öğrencinin katıldığı bir çalışma yürütmüştür. Telefonun günlük kullanımının, bir kişinin refahı, yaşam doyumu ve özsaygılarını nasıl etkilediğini öğrenmek istediler.

Sanal arkadaşlarını sürekli izleyenlerin daha sık endişeli oldukları ortaya çıktı çünkü yeni bir mesaja cevap veremediler. Gerçek şu ki, toplumdan ve genel olarak yalnızlıktan tecrit etmekten korkuyorlar. Bu kişiler, başkalarına daha anlamlı olmak istedikleri için, SMS mesajlarına sürekli olarak yanıt verme ve sosyal ağlarda bir şeyler hakkında yorum yapma eğilimindedir. Bundan dolayı, yaşam doyumu düzeyleri çok daha düşük.

Diğer taraftan, mutlu insanlar genellikle çağrıları ve mesajları görmezden gelirler. Sosyal ağlardaki en son haberler hakkında yorum yapmak için acele etmiyorlar.

Buna ek olarak, Ohio Üniversitesi‘nden bilim adamları, stresli durumlarda insanların en çok telefonu kullandıkları sonucuna vardı. Sinirlerinizi korumak için, telefonu bir kenara koymanız ve mümkün olduğunca nadiren almayı denemeniz gerekiyor, uzmanlar tavsiye ediyor.

Akıllı telefonların ve televizyonların neden insanların hayatlarını aldığını da öğrenin.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ