2 yıl önce CHP'den istifa eden Mansur Yavaş'ı böyle savundu | Urfa Haber | Urfa Rehber | Urfa Tarihi

24.06.2019 - Şanlıurfa Haber & Firma Rehberi

2 yıl önce CHP’den istifa eden Mansur Yavaş’ı böyle savundu

CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş’ın CHP üyeliği tartışma konusu oldu. 2013’te MHP’den ayrılıp CHP’nin 2014 seçimlerinde Ankara adayı oldu. 2 yılı doldurmadan 2016’da CHP’den istifa etti. 1 ay önce CHP’ye üye olan Mansur Yavaş, bir kez daha CHP’nin Ankara adayı oldu. Bakın Kılıçdaroğlu eleştirilere nasıl yanıt verdi?

İNTERNETHABER- CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş’ın CHP’deki ayrılık ve dönüşleri baş döndürdü. Kılıçdaroğlu’nun “Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimleri başından beri aklımdaydı” dediği Yavaş’ın CHP üyeliği, hem parti içinde hem de sosyal medyada sorgulanıyor.

2013’TE ÜYE OLDU
2009 seçimlerinde MHP’nin Ankara adayıydı, yüzde 27 ile Karayalçın’ın arkasında 3. sırada geldi.  2014 yerel seçimlerinde partisi MHP tarafından tekrar aday gösterilmeyince CHP’ye yöneldi.

21 Aralık 2013 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu kararıyla Cumhuriyet Halk Partisi üyeliği kabul edildi. Ardından 2014 yerel seçimleri’nde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

AKŞENER’İN YILDIZININ PARLADIĞI DÖNEMDE GELEN İSTİFA
Melih Gökçek’e karşı kaybetti, 2014 yılında CHP’nin MHP’den transfer ettiği Mansur Yavaş yeni partisinde 2 yılı doldurmadan 2016’da istifa etti.

Yavaş’ın, MHP’de genel başkan adaylığı açıklayıp olağanüstü kurultay girişiminde bulunan Meral Akşener ile birlikte hareket edeceği iddia ediliyordu. Yavaş, twitter hesabında şunları yazdı:

“Açıklamamdır. Bugün basında CHP den istifa ettiğim yolunda haberler çıkmıştır. Ve bu istifa MHP kongresi ilişkilendirilmektedir. Adaylık süreci bittikten sonra karşılıklı nezaket içerisinde siyasete ara vermiştim. Bu yeni bir durum değildir…”

‘ANKARA ROZETSİZ YÖNETİLMELİ’ DEMİŞTİ
Mansur Yavaş, aday adayı olarak isminin geçtiği günlerde 2019 seçimlerine ilişkin “Ankara rozetsiz olarak yönetilmelidir” dedi.

İYİ PARTİ YERİNE YENİDEN CHP’Yİ SEÇTİ
2016’da Akşener ile ismi anılan Yavaş, 2019 seçimlerinde İYİ Parti’nin adayı olmayı reddetti. CHP Parti Meclisi’nde yapılan oylamada Mansur Yavaş’ın CHP adayı olmasına 45 ‘evet’ oyuyla kabul edildi. 12 PM üyesi ise Mansur Yavaş’ın adaylığı aleyhine oy kullandı.

1 AY ÖNCE CHP’YE ÜYE OLDU
Bir ay önce CHP’ye üye olduğunu açıklayan Yavaş’ın üyeliğiyle ilgili parti içinden eleştiriler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na soruldu.

KILIÇDAROĞLU’NDAN MANSUR YAVAŞ AÇIKLAMASI: 31 Mart Yerel Seçimi çalışmaları kapsamında gazete ve televizyonların yazar ve temsilcileriyle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, bu yöndeki soruya şu karşılığı verdi:

Parti içinden değil de niye sağdan diye bir bakış oldu. Mansur Bey bizim partilimiz zaten. CHP’ye gelip üye olan birisinin sağdan soldan diye ayırmanın bize göre anlamı, mantığı yok.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ